کد خبر : 15908

آصفری:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد که دیپلماسی اقتصادی بدون تقویت دیپلماسی سیاسی موفقیت آمیز نخواهد بود.

 
محمدحسن آصفری ، با اشاره به اهمیت دیپلماسی اقتصادی، گفت: دیپلماسی اقتصادی مسئله مهمی است اینکه ما صرفا بخواهیم در سفارتخانه ها کارمندی را به عنوان نیروی اقتصادی منصوب کنیم نمی تواند مشکل دیپلماسی اقتصادی را حل کرد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در این حوزه باید سعی کنیم سطح روابطمان سیاسی پارلمانی و با دنیا گسترش دهیم تا سطح روابط سیاسی – پارلمانی با دنیا را توسعه و گسترش ندهیم، ایران‌هراسی که امروز آمریکایی ها در دنیا راه اندازی کردند، مانع رشد دیپلماسی اقتصادی می شود.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی به ایران‌هراسی دامن می زند از این‌رو داشتن تعامل با دنیا ومجامع بین المللی می تواند ما را به سمت دیپلماسی اقتصادی ببرد.

این نماینده مجلس بیان کرد: با توجه به تحریم هایی که علیه کشور ما صورت گرفته است، کشورها جرأت سرمایه گذاری در ایران را ندارند و عملا امکان انجام کار اقتصادی وجود ندارد بنابراین باید در حوزه بین المللی فعال شویم و نبوغ خود را نشان دهیم تا ما را به رسمیت بشناسند تا این اتفاقات نیافتد نمی توان امیدوار بود در حوزه دیپلماسی اقتصادی نیز موفق باشیم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با بیان اینکه دور زدن تحریم ها راه دیگر برای حل مشکلات اقتصادی کشور است، گفت: دور زدن تحریم ها می تواند جایگزین دیپلماسی اقتصادی باشد اما کار به این راحتی نیست و تا وضعیت دیپلماسی سیاسی کشور را با دنیا روشن نکنیم نمی توانیم در دیپلماسی اقتصادی به موفقیت دستیابیم./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی