کد خبر : 15867

میرتاج‌الدینی مطرح کرد؛

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: برخی افراد حدود ۱۸ میلیارد دلار با قیمت های مختلف ارز یارانه ای دریافت کرده و در بازار آزاد فروختند و یا کالا وارد کرده و با نرخ آزاد فروختند و یا کلا کالایی وارد نکردند.


سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ، با اشاره به تصویب طرح تحقیق و تفحص از نحوه عملکرد دولت در اجرای قانون تامین کالای اساسی مردم و تخصیص ارز 4200 در مجلس گفت: ارز 4200 پرونده طولانی دارد و از همان زمان که به ارز جهانگیری معروف شد تعداد بسیاری این ارز را دریافت کرده و حتی کالای اساسی وارد نکردند. حدود 18 میلیارد دلار با قیمت های مختلف ارز یارانه ای دریافت و در بازار آزاد فروختند و یا کالا وارد کرده و با نرخ آزاد فروختند و یا کلا کالایی وارد نکردند.

وی ادامه داد: براین اساس این موضوع نیاز به یک تحقیق و تفحص جامع دارد تا مشخص شود، چه کسانی این ارز را دریافت کرده اند و آیا طبق تعهد خود عمل کرده‌اند یا خیر.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس تصریح کرد: نهادهای نظارتی مانند دیوان محاسبات و یا سازمان بازرسی در بسیاری اوقات این مسایل را بررسی می‌کنند اما اکنون مجلس به عنوان پشتیبان وارد این کار شده تا گزارش های متقن و دقیقی که به دستش می رسد را تجمیع کرده و به دستگاه قضایی ارسال کند./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی