کد خبر : 15816

اوجی بعد از حضور در نشست کمیسیون اقتصادی:

وزیر نفت گفت: قول می‌دهم با برنامه‌های وزارت نفت و دولت سیزدهم، به ویژه با افزایش ظرفیت پالایشگاهی فرآورده‌های نفتی ظرف ۴ تا ۵ سال آینده به ظرفیت پالایشی بالغ بر ۱.۴ میلیون بشکه در روز خواهیم رسید.

جواد اوجی پس از حضور در نشست امروز(سه‌شنبه 11 آبان ماه)کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران، گفت: در جلسه امروز گزارشی از عملکرد 70 روز وزارت نفت در حوزه‌های توسعه‌ای، صنایع بالادستی و صنایع پایین دستی و برنامه‌های این وزارتخانه شامل وزارت نفت در حوزه توسعه میادین مشترک گازی و نفتی، سرمایه‌گذاری‌های موردنیاز برای حفظ و نگه داشت تولید و بهینه سازی مصرف انرژی بنزین ارائه شد.

وزیر نفت با بیان اینکه همچنین در این نشست گزارشی از میزان فروش و صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی و میعانات گازی ارائه شد، افزود: خوشبختانه وضعیت فروش نفت بهتر شده است.

صادرات فرآورده‌های نفتی از 2 هفته آینده آغاز می‌شود

این وزیر کابینه سیزدهم با بیان اینکه طرح‌های مناسبی در حوزه تهاتر نفت در قالب مشارکت در پروژه‌های سرمایه گذاری به ویژه پروژه‌های سنواتی به زودی کلید خواهد خورد، ادامه داد: هرچند صادرات  فرآورده‌های نفتی به دلیل تامین نیاز داخل با محدودیت‌هایی روبه رو بود، اما از دو هفته آینده صادرات آن آغاز می‌شود.

پالایش فرآورده‌های نفتی طی 5 سال آینده روزانه به 1.4 میلیون بشکه می‌رسد

اوجی تصریح کرد: قول می‌دهم با برنامه‌های وزارت نفت و دولت سیزدهم، به ویژه با افزایش ظرفیت پالایشگاهی فرآورده‌های نفتی ظرف 4 تا 5 سال آینده به پالایشی بالغ بر 1.4 میلیون بشکه در روز خواهیم رسید./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی