کد خبر : 15756

خدابخشی در تشریح نشست کمیسیون برنامه و بودجه؛

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: امروز با حضور کارشناسان سازمان برنامه و بودجه لایحه افزایش میزان منابع ارزی برای تامین کالاهای اساسی و دارو بررسی و مقرر شد، دولت جدولی از میزان نیاز، هزینه کرد و نحوه تخصیص تنظیم و به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه کند.

محمد خدابخشی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوع خود گفت: امروز با حضور کارشناسان سازمان برنامه و بودجه لایحه افزایش میزان منابع ارزی برای تامین کالاهای اساسی و دارو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: دولت اعلام کرده 8 میلیارد دلار منابع ارزی قرار داده شده در بودجه سال 1400 جوابگوی تامین کالاهای اساسی تا پایان سال نخواهد بود و بنابراین می‌خواهد، لایحه ای را برای افزایش میزان 8 میلیارد دلار ارز تامین کالاهای اساسی و دارو به رقم  12 میلیارد و 600 میلیون دلار به مجلس ارسال کند.

خدابخشی تاکید کرد: این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای کمیسیون با توجه به شرایط کشور با کلیات افزایش منابع ارزی برای تامین کالاهای اساسی و دارو موافقت کردند اما مقرر شد، جدولی از اعداد به صورت دقیق از میزان نیاز، هزینه کرد و نحوه تخصیص تنظیم و به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه کنند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: همچنین اعضای کمیسیون امشب با حضور در سازمان برنامه و بودجه در خصوص بودجه پیشنهادی سال 1401 نشست مشترکی را برگزار خواهند کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی