کد خبر : 15669

دهقانی انتقاد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، بدعهدی خودروسازان در تحویل خودروهای فروخته شده در طرح‌های فروش فوری و پیش فروش را نتیجه بازار انحصاری خودرو دانست و گفت: خودروسازان قراردادهای پیش فروش خودرو را به گونه‌ای تنظیم می‌کنند که اگر قیمت خودرو را هنگام تحویل به مشتری افزایش دهند یا در تحویل تاخیر داشته باشند، مشتریان امکان اعتراض و شکایت نداشته باشند.

 

 

الهویردی دهقانی  درباره بدعهدی خودروسازان در تحویل خودروهای فروخته شده در طرح‌های فروش فوری و پیش فروش، گفت: این وضعیت نتیجه بازار انحصاری خودرو است؛ خودروسازان قراردادهای پیش فروش و فروش فوری خودرو را به گونه‌ای تنظیم می‌کنند که اگر قیمت خودرو را هنگام تحویل به مشتری افزایش دهند یا در تحویل تاخیر داشته باشند، مشتریان امکان اعتراض و شکایت نداشته باشند در واقع قراردادهای فروش خودرو  یک طرفه است.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجا که تاکنون برنامه خاص و مدونی برای افزایش تیراژ تولید، متعادل کردن عرضه و تقاضا، ازبین بردن انحصار صنعت خودرو و... تدوین نشده، خودروسازان به راحتی قراردادهای فروش خودرو را یک طرفه تنظیم می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید با برنامه‌ریزی مناسب نسبت به افزایش تیراژ تولید، بهبود کیفیت و تولید خودروی ارزان قیمت، امن و به روز اقدامات مناسبی انجام دهد، اضافه کرد: نهادهای نظارتی باید نسبت به موضوع بدعهدی خودروسازان در تحویل خودرو ورود کنند زیرا مردم براساس زمان درج شده در قراردادها نسبت به تحویل خودرو برنامه‌ریزی می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه از آنجا که خودروسازان قراردادها را یک طرفه منعقد می‌کنند، دست مشتریان به جایی بند نیست، ادامه داد: هرچند پس از اعتراض مشتریان مبنی بر بدعهدی خودروسازان در تحویل خودروهای فروخته شده، خودروسازان بیان می‌کند که خریداران می‌توانند مبلغ پرداختی را با درصدی سود پس بگیرند، اما این سود بسیار ناچیز بوده و مشتریان از این رویه دچار ضرر می‌شوند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی