کد خبر : 15668

مرحبا؛

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:باید یارانه ای که تحت عنوان ارز ۴۲۰۰ تومانی به مردم ارائه می‌شود همچنان پرداخت شود اما روش فعلی رسیدن به دست مردم صحیح نیست و باید روش دیگری را جایگزین کنیم.

غلامرضا مرحبا  سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در رادیو گفتگو با اشاره به افزایش قیمت های کالاهای مشمول ارز 4200 تومانی در بازار گفت: ارز 4200 تومانی شاید در ابتدا با نیت خیر و جلوگیری از آسیب به اقشار ضعیف در نظر گرفته شد، ولی عملاً و در اجرا عملکرد مناسبی نداشت و به خاطر ضعفی که داشت ،میزان رانت در این عرصه بسیار زیاد شد و نظارت کافی در این زمینه نبود.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اعلام ناموفق بودن ارز 4200 تومانی افزود :کمتر کسی هست که موافق ادامه پیدا کردن این روند باشد و باید یک فکر اساسی کنیم تا زیان اقتصادی فاحش را بگیریم.

وی افزود: ما نمی خواهیم به صورت یک دفعه یا شوک درمانی عمل کنیم زیرا فسادی که در اقتصاد اتفاق می افتد باید با عاقلانه ترین ، منطقی ترین و علمی ترین شیوه ممکن جلوگیری شود.

مرحبا تاکید کرد:باید یارانه ای که تحت عنوان ارز 4200 به مردم ارائه می‌شود همچنان پرداخت شود اما روش رسیدن به دست مردم با روش فعلی صحیح نیست و باید روش دیگری را جایگزین کنیم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی با اشاره به منسوخ بودن روش کوپن و کالابرگ افزود:در موارد مختلف نسخه های متفاوتی وجود دارد در مورد کالاهایی که با معاش مردم در ارتباط هست پیشنهاد ارائه کارت‌های اعتباری  به عنوان روش جایگزین مطرح است که در حال حاضر ما کمیسیون ویژه مشترک بین مجلس و دولت تشکیل دادیم که کارشناسان روی این پیشنهاد کار کنند زیرا کارت اعتباری خیلی مدرن تر از کوپن است و نیز از نظر نظارت، شکل و روش استفاده و با آن کاملاً متفاوت است.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی
  • عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برداشت‌های غیر متعارف در حوزه محیط زیست از آب گرفته تا ذخایر دیگر همچون خاک و…