کد خبر : 15232

توانگر نوشت:

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در توئیتی به مسائل مطرح شده در دیدار اقتصادی با رییس قوه‌قضاییه،اشاره کرد.

مجتبی توانگر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس  درمجلس و عضو  کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت:

در دیدار اقتصادی با رییس قوه‌قضاییه، آقای ‎اژه‌ای در پاسخ گفت:
سخت‌گیری در ثبت شرکت‌ مانع از کسب و کار و فسادزاست ،اما باید روند ثبت شرکت‌ها برای کسانی که می خواهند با تأسیس شرکت‌های واقعی فعالیت اقتصادی سالم و شفاف داشته باشد سهل شود؛ نه کسانی که دنبال کلاهبرداری و تقلب‌اند.برخی افراد بدون پشتوانه اقتصادی و با یک مبلغ اندک اقدام به ایجاد شرکت کاغذی می کردند و پس از مدتی بدون هیچ ارزیابی مجدد شرکت جدیدی درست می‌کردند که چندبار برای اصلاح قانون با رئیس وقت سازمان ثبت گفتگو کردم.

ثبت شرکت‌های صوری یکی از عوامل اصلی کلاهبرداری‌ها و فرارهای مالیاتی است. مجلس در تصویب و انشاء قوانین باید صریح و شفاف عمل کند تا اجرای قانون موجب بروز مشکلات جدید نشود.

حداقل ۱۰سال است که نسبت به اصلاح قانون تغییرکاربری اراضی فریاد می‌زنم و هشدار می‌دهم اما همچنان شاهد صدور مجوز تغییرکاربری‌ها توسط کمیسیون ذیربط، شوراها و دهیاران هستیم.قانون مربوط به تغییر کاربری‌ها باید اصلاح شود.
از نظر من احدی حق صدور مجوز تغییر کاربری اراضی را ندارد، اما شوراها و دهیاران عملاً با حمایت دستگاه‌های اجرایی اقدام به صدور مجوز می‌کنند که اگر با این روند برخورد نشود، این کار توسعه می‌یابد.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی