کد خبر : 15152

معاون وزارت راه و شهرسازی:

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی پس از اصلاح قانون مالیات بر خانه‌های خالی در مجلس یازدهم و رونمایی از سامانه ثبت اطلاعات شناسایی شد اما اخذ مالیات از آنها در گروی ایجاد سامانه امن ارتباطی میان وزارت راه و سازمان امورمالیاتی است.

 

 

محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی، در رابطه با اخرین وضعیت اجرای قانون مالیات از خانه های خالی گفت: سال 94 قانونی برای اخذ مالیات بر خانه های خالی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده اما پس از اصلاح این قانون در مجلس یازدهم سامانه‌ای برای ثبت اطلاعات ملکی در وزارت راه و شهرسازی طراحی و در دولت قبل از آن رونمایی شد که بر اساس آن یک میلیون و سیصد هزار واحد مسکونی خالی شناسایی شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت و گو با خانه ملت افزود: واحدهای خالی شناسایی شده برای سازمان امور مالیاتی ارسال شده است اما این اطلاعات براساس درخواست سازمان امور مالیاتی باید از طریق سیستم امن دولتی MPLS ارسال شود در حالی که وزارت راه و شهرسازی در سامانه خود برای هر یک از دستگاه‌ها، کارتابل مشخصی را طراحی کرده بود. بر اساس مصوبه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی مقرر شد، وزارت ارتباطات این سامانه و سیستم امن را میان وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی ایجاد کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: به محض ایجاد ارتباط اطلاعات یک میلیون 300 هزار واحد خالی از سکنه شناسایی شده برای اخد مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌شود. مالیات تعیین شده حتما تا پایان سال از خانه های خالی شناسایی شده اخذ خواهد شد.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی