کد خبر : 15129

زنگنه تشریح کرد؛

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید گفت: تمامی پیشنهادات مربوط به اصل ماده ۴ در خصوص نحوه سنجش و مجوز به سردفترداران در نشست امروز بررسی و رد شد و در جلسه بعدی کلیات این ماده به رای گذاشته خواهد شد.

 

محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای سیاست های اصل 44  قانون اساسی  مجلس ، با اشاره به آخرین وضعیت بررسی طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای  کسب و کار  در  مجلس شورای اسلامی  گفت: تمامی پیشنهادات مربوط به اصل ماده 4 در خصوص سردفترداران در نشست امروز رد شد و در جلسه بعدی کلیات این ماده به رای گذاشته خواهد شد و وارد بررسی ماده پنج خواهیم شد. 

وی تصریح کرد: به موجب ماده چهار این طرح سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موظف است، هرساله از طریق  سازمان سنجش آموزش کشور  نسبت به برگزاری آزمون سردفتری و دفتریاری اقدام نماید. داوطلبانی که حداقل هفتاد درصد (۷۰%) امتیاز میانگین نمرات یک درصد (۱%) حائزان بالاترین امتیاز را کسب کنند به عنوان پذیرفته شده، جهت طی مراحل مقتضی به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور معرفی می شوند. هرگونه انتقال امتیاز موضوع این ماده از جمله انتقال امتیاز موضوع ماده ۶۹ این  قانون  منوط به قبولی انتقال گیرنده در آزمون مذکور است.

زنگنه تاکید کرد: همچنین عصر امروز نیز ماده ۳ طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار در خصوص شفاف سازی قراردادهای بانکی ارجاعی از  صحن علنی مجلس  با حضور کارشناسان دستگاه های مربوطه بررسی خواهد شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی