کد خبر : 14981

حسینی‌کیا در تشریح نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی راهکارهای رفع ایرادات شورای نگهبان به مصوبه خودرویی مجلس در کمیسیون متبوعش خبر داد.

 

 

سیدجواد حسینی کیا   در تشریح نشست امروز (یکشنبه 11 مهر ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: دستور کار امروز کمیسیون بررسی طرح ساماندهی صنعت خودرو با حضور عضو شورای نگهبان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذیربط و نمایندگان مرکز پژوهش‌ها به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان بود.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: نخستین ایراد شورای نگهبان به مصوبه خودرویی مجلس، ابهام درباره منشا ارز موردنیاز برای واردات خودرو بود که پس از بررسی‌ها مقرر شد سازوکاری اندیشیده شود که منشا ارز مشخص و افرادی بتوانند خودرو وارد کنند که پیش از واردات منشا ارز خود را به بانک مرکزی اعلام کنند.

وی اضافه کرد: دومین ایراد شورای نگهبان درج عبارت «تصویب سایر مقررات برعهده وزارت صمت است» در مصوبه قبلی بود که مقرر شد که وزیر صمت دستورالعمل‌ها این موضوع را تعیین کند.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین ادامه داد: شورای عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام براساس بند 2 اصل 110 این مصوبه را مخالف برخی سیاست‌های کلی نظام دانست بنابراین در کمیسیون صنایع و معادن راهکارها و سازوکارهایی پیش‌بینی شد که بتوان این ایراد نیز برطرف شود. در نتیجه مقرر شد تعیین تکلیف موضوع در جلسات آتی کمیسیون انجام شود./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی