کد خبر : 14903

آزادی خواه در رادیو گفتگو مطرح کرد؛

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی را تشریح کرد.

 

 
 

احد آزادی خواه  ، سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفتگو با بخش "باسخنگویان" در برنامه زنده "رویداد"  رادیو گفتگو در خصوص اخبار کمیسیون متبوعش اظهار کرد: کمیسیون کشاورزی طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی را در اولویت دستورکارهایش قرار داد و برای تأیید به شورای نگهبان ارسال شده است که امیدواریم این شورا هر چه سریع‌تر نظر خود را بیان کند تا در صورت ایرادات، کمیسیون آنها را برطرف و به صحن مجلس ارجاع دهد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت تصویب نهایی این طرح، اقداماتِ تجارت حوزه کشاورزی تسهیل خواهد شد، افزود :مهم‌ترین فرمول‌های پیچیده و مجهول فرایند کشاورزی در این طرح لحاظ و پاسخ داده شده است مانند موضوع تعیین تکلیف و سنددار کردن اراضی کشاورزی که در این طرح دولت ملزم شده سند مزارع کشاورزی را ارائه دهد.مسئله دیگر نیز ناظر بر صنایع تبدیلی و کشاورزی محور از جمله مرغداری و دامداری‌هاست تا در زمینه تغییر کاربری‌ها این مشاغل که در حوزه کشاورزی هستند  مشکلی ایجاد نشود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی  با اشاره به اینکه در  طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع کشاورزی صدور مجوزها تسهیل می شود، افزود:موضوع صادرات محصولات کشاورزی در این طرح دیده شده است تا 50 درصد واردات کنونی ضمن به حداقل رسیدن، جایگزین صادراتی نیز داشته باشد.

وی افزود:هم اکنون 15 میلیون تن نهاده دامی اعم از ذرت و... در حال واردشدن است و دولت را موظف کردیم این واردات  طی یک مدت زمان 4 ساله تا 50درصد کاهش دهد در صورت انجام این مهم در حوزه صرفه‌جویی ارزی شاهکار انجام می شود و در بحث اصلاح الگوی کشت نیز کشاورز انگیزه پیدا می کند که مواد وارداتی را تولید نماید.

آزادی خواه این روند را بر اساس کشاورزی قراردادی تعریف کرد و گفت: این روند بدین معناست که دولت قراردادی را منعقد خواهد کرد و ضمن ثبت سفارش، محصول موردنیاز در داخل تولید و به دولت فروخته می‌شود./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی