کد خبر : 14879

شاکری با اشاره به عدم استقبال مردم از سامانه اطلاعات املاک وزارت راه و شهرسازی:

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم استقبال مردم از سامانه اطلاعات املاک وزارت راه و شهرسازی برای شناسایی خانه‌های خالی گفت: اهمیت ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان و اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی برای مردم به درستی تبیین نشده است.

 
 
 

اقبال شاکری ، با اشاره به عدم اقبال مردم برای برای ثبت اطلاعات ملکی خود در سامانه املاک و اسکان به منظور شناسایی واحدهای خالی از سکنه، گفت: ثبت اطلاعت ملکی در سامانه املاک و اسکان وزارت راه و شهرسازی از اهمیت زیادی بر خوردار بوده چرا که تکمیل اطلاعات املاک و زمین در مدیریت و تصمیم‌گیری بهتر و اجرای دقیق تر قانون مالیات بر خانه‌های خالی بسیار موثر است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین با اجرای دقیق قانون مالیات بر خانه‌های خالی، خانه‌هایی که مدت‌ها خالی از سکنه بوده و رها شده‌اند به بازار تزریق می‌شوند که این امر موجب تعادل در عرضه و تقاضا می‌شود و از طرفی اطلاعات احصا شده نیز برای کارهای پژوهشی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو سامانه املاک و اسکان یکی از سامانه‌های اطلاعاتی مهم و ضروری کشور است اما متاسفانه به دلیل عدم معرفی و اطلاع رسانی دقیق و نبود مرکزی برای بررسی آسیب‌ها و بهبود روش‌های ورود اطلاعات با عدم اقبال عمومی مواجه شده است .  

شاکری تاکید کرد: بسیاری از مردم نسبت به کارایی و تاثیر ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان و شناسایی واحدهای خالی هیچ اطلاعاتی ندارند و از طرفی این عدم آگاهی موجب نگرانی افرادی شده که بیش از یک خانه دارند،در حالی که باید بدانند، هدف قانون مالیات بر خانه‌های خالی، مساکن مازاد افراد، دستگاه‌ها و سازمان‌ها بوده و با خانه‌های مربوط به افراد درجه یک خانواده هیچ ارتباطی ندارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مهلت ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان باید تمدید شود خاطرنشان کرد: برای آگاه سازی مردم باید نتیجه و اثر اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی و اهمیت ثبت اطلاعات ملکی در سامانه وزارت راه با زبانی ساده اطلاع رسانی شود تا مردم بدانند اثر اجرای قانون مذکور، عرضه خانه های خالی در بازار و خانه دار شدن فرزندان آنها است؛ در این صورت به ثبت اطلاعات خود ترغیب می‌شوند. /

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی