کد خبر : 14771

عباسی تاکید کرد؛

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:"طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار" مشخص می‌کند، مجوز کسب و کار، طی چه فرآیند و بازه زمانی ارائه شود که انجام این مهم، بسیاری از مشکلات مردم را حل خواهد کرد.

فریدون عباسی  با اشاره به تصویب کلیات "طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار" در صحن علنی مجلس هفته گذشته مجلس شورای اسلامی، گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر دست‌اندازی‌ در ارائه مجوز به یک کسب و کار و ایجاد اختلال در کار مردم افزایش پیدا کرده و حتی بعضا رشوه و پارتی‌بازی عیان شده، حتی مدیران بی‌مسئولیت تصمیمات و وظایف خود را به مرکزیت رجوع می‌دهند اما "طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار" مشخص می‌کند، یک مجوز، طی چه فرآیند و بازه زمانی ارائه شود که این مهم بسیاری از مشکلات مردم را حل خواهد کرد.  

نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در پی تصویب این طرح برخوردهای چهره به چهره نیز حذف می‌شود، درواقع معلوم نیست یک مجوز را چه کسی صادر کرده است بنابراین دیگر فضا برای ارائه رشوه بسته خواهد شد.  

به گفته وی "طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار" فساد را از بین خواهد برد البته به شرط آنکه دولت الکترونیک نیز قوی شود تا مردم بتواند با استفاده از فضای مجازی مجوزهای لازم را اخذ کنند.  

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در طول سال‌های اخیر به دلیل برخی مقررات متعدد و بعضا متناقض و مغایر یکدیگر، نوعی سردرگمی در حوزه اقتصاد، کسب و کار و تولید کشور ایجاد شده که خوشبختانه بخشی از آن در قالب تنقیح قوانین در حال اصلاح است اما از آنجا که بخشی از این قوانین گره‌های کور  را در حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایجاد کرده‌اند، طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار" در تلاش است برخی از این قوانین و مقررات زائد را حذف و اصلاح کند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی