کد خبر : 14762

حسین زاده تاکید کرد؛

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگرچه رعایت‌ پیوست‌های امنیتی در فروش نفت ضروری است اما متنوع کردن روش‌های فروش و فاصله گرفتن از روش‌های سنتی و غیرشفاف مسئله‌ای است که باید محقق شود.

 

 

حسین حسین‌زاده درخصوص اینکه ایجاد تنوع در روش‌های فروش نفت و فرآورده‌های نفتی مانند فروش در بورس ضرورت دارد یا خیر؟ گفت: یکی از  انتظارات ما از وزیر جدید نفت، تحول در حوزه فروش نفت است چراکه این فروش باید متنوع‌تر و در عین حال شفاف‌تر شود و اگرچه  رعایت‌ پیوست‌های امنیتی در فروش ضروری است اما متنوع کردن روش‌های فروش و فاصله گرفتن از روش‌های سنتی و غیرشفاف مسئله‌ای است که باید محقق شود.

نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تغییر ساختار بورس با هدف مشارکت بخش خصوصی در راستای تنوع‌بخشی به روش‌های فروش نفت و فرآورده‌های نفتی مسئله دیگری است که باید به آن توجه کرد.

وی معتقد است اگر می‌خواهیم سازوکاری برای فروش و عرضه نفت و فرآورده‌های نفتی در نظر بگیریم -که می‌توان شامل عرضه در بورس یا ادامه روند فروش سنتی باشد- خروجی این ساز و کار باید برای کشور ارزآوری به همراه داشته باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که ارزش‌افزوده صنایع پتروپالایشگاهی با تقویت و گسترش این صنایع افزایش پیدا نکند، فروش در بورس نیــز برای کشور ارزاوری چندانی نخواهد داشت چراکه صرفا خام‌فروشی شده است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی