کد خبر : 14434

حاجی‌بابایی مطرح کرد

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضمن اشاره به اینکه بودجه سال ۱۴۰۰ برای ادامه مسیر نیاز به ارائه متمم از سوی دولت به مجلس دارد، گفت: متمم بودجه ضمن واقعی تر ساختن بودجه می‌تواند، با تعریف دوباره هزینه‌ها، آن را شفاف‌تر و روشن‌تر کند و بنابراین دولت متمم بودجه را به مجلس ارائه کند.

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ، ضمن تاکید براینکه بودجه سال 1400 برای ادامه مسیر نیاز به ارائه متمم از سوی دولت به مجلس دارد، گفت: این متمم باید بتواند منابع پایدار درآمدی را یک بار دیگر بازخوانی و تعریف کند تا بودجه واقعی‌تر شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس تصریح کرد: دولت جدید باید یک بازنگری در بودجه سال جاری انجام دهد و به شکل دیگری عمل کند. ارائه متمم بودجه می‌تواند پاسخگوی به‌روز مشکلات جامعه، منابع و مصارف باشد و این موضوع یک امر ضروری است.

وی با تاکید براینکه متمم بودجه ضمن واقعی تر ساختن بودجه می‌تواند، با تعریف دوباره هزینه‌ها، آن را شفاف‌تر و روشن‌تر کند، افزود: برخی از مباحث از جمله حقوق و دستمزد و ... دچار نابسامانی شده‌اند و دولت می‌تواند این ابهامات را اصلاح و در قالب متمم به مجلس ارائه کند.

حاجی‌بابایی تاکید کرد: با تقدیم متمم بودجه دیگر نیاز نیست، در بودجه سال 1400 قانون را دور بزنیم و یا در چارچوب اجرای آن دچار مشکلاتی شویم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی