کد خبر : 14260

آزادی‌خواه نشست کمیسیون کشاورزی را تشرح کرد:

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: با توجه به وضعیت ۱۵ ساله اجرای پروژه ۵۵۰ هزار هکتاری خوزستان و ایلام مقرر شد کمیسیون کشاورزی به اجرای این پروژه ورود جدی داشته باشد و از درگاه نظارتی مشکلات آن را علاج کند.

 

احد آزادی خواه ، در تشریح نشست امروز (سه‌شنبه 16 شهریورماه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: دستور کار اول کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی بررسی طرح سامانه ثبت زراعت بود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح سامانه ثبت زراعت تهیه شده است، ادامه داد: به دلیل موانع متعدد قانونی، تذکر آئین نامه‌ای، اخطار قانون اساسی و مغایرت مقدمه طرح با اصل ماده واحده پس از ارائه اظهارات نمایندگان موافق و مخالف، کارشناسان مرکز پژوهش‌ها و نماینده دولت این طرح رای لازم را کسب نکرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دستور کار دوم کمیسیون کشاورزی بررسی اصلاحات ضمایم کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی‌ها بود، عنوان کرد: کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی ازکشتی‌ها دارای 5 پروتکل است که در تمامی آنها کشور ایران عضویت دارد و نمایندگان عضو کمیسیون با اصلاحات آن موافقت کردند تا دولت بتواند اقدامات خود را آغاز کند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نماینده مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی از اجرای طرح 550 هزار هکتاری استان‌های خوزستان و ایلام نیز در نشست کمیسیون گزارشی را ارائه کرد؛ مقرر شد باتوجه به طولانی شدن زمان و وضعیت آن، کمیسیون کشاورزی به این پروژه ورود جدی داشته باشد و از درگاه نظارتی مشکل آن را علاج کند تا پروژه اجرایی شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی