کد خبر : 13770

حسین پور:

عضو کمیسیون عمران مجلس با دفاع از معرفی احسان خاندوزی به عنوان وزیر پیشنهادی اقتصاد، گفت: وی به دنبال اقتصادی با ثبات و مولد است.


 

کمال حسین پور  با بیان اینکه اقتصاد ما با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کند و چالش های فراوانی را پیش رو دارد، اظهار کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان یکی از دستگاه‌های مهم و کلیدی در سیاستگذاری اقتصادی و بازوی اصلی اجرایی سیاست های اقتصادی دولت، نقشی اساسی در مدیریت اقتصاد خرد و کلان کشور بر عهده دارد.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه هماهنگ کننده تیم اقتصادی دولت، وزارت امور اقتصادی و دارایی است، افزود: اما متأسفانه در سالیان گذشته و مخصوصا در چند مدت اخیر این وزارتخانه در مسیر دستیابی به اهدافی که به خاطر آن تشکیل شده است بسیار ضعیف حرکت کرده و کارآمدی نظام اقتصادی که باید خود را در وضعیت معیشتی مطلوب و رفاه عمومی نشان دهد به صورت کلی زیر سؤال رفته است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: میزان تورم و نرخ بیکاری بسیار بالا و کمرشکن است، مردم ناراحت هستند و گله دارند. متأسفانه تأمین مالی کشور بانک محور شده است و هر جا که پول کم می آوریم دست به دامان بانک مرکزی می شویم و پول بدون پشتوانه چاپ می کنیم. 

وی با بیان اینکه در سیاست گذاری های پولی و بانکی و خصوصی سازی بسیار ضعیف و غیر شفاف عمل کرده ایم، ادامه داد: مخارج دولت که بیشتر با افزایش نقدینگی تأمین می‌شود، به شکلی غیر قابل کنترل گسترش پیدا کرده است. توطئه‌ها و تحریم های ظالمانه هم مزید بر علت شده است.

حسین پور با تأکید بر اینکه وزارت امور اقتصادی و دارایی با چالش‌های بزرگی روبرو است که باید برای همه آنها چاره اندیشی کند، افزوود: ما برای گذر از این بحران‌ها نیاز به دولتی کارآمد و وزارتخانه ای کارآمد داریم. گام اول را مردم با بصیرت و همیشه در صحنه بر داشتند و به رویه های نادرست سابق نه گفتند. اکنون نوبت به ما نمایندگان مجلس رسیده است که به انتخاب های رئیس جمهور مخصوصا در حوزه اقتصادی اعتماد کنیم. ما در وزارت اقتصاد و دارایی نیاز به یک وزیر متخصص و متعهد  داریم که بحران های اقتصادی پیش روی کشور را به نحو احسنت مدیریت کند. 

وی معرفی آقای خاندوزی را انتخابی هوشمندانه و عاقلانه دانست و گفت: وی کارنامه کاری خوبی برای مدیریت اقتصادی کشور دارد و هم  برنامه ارائه شده برای مدیریت این حوزه بسیار مناسب است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: آقای دکتر خاندوزی از چالش‌های پیش‌ روی وزارت امور اقتصادی و دارایی مطلع و آگاه است و این مسأله در برنامه ی پیشنهادی ایشان دیده شده است. 

وی یادآور شد: آقای خاندوزی به دنبال اقتصادی با ثبات و مولد است. او جوان، پاکدست،  تخصص،  متعهد  و انقلابی است که در کنار تحصیلات و دانش اقتصادی، در سال‌های گذشته تجربه‌های ارشمندی در  مرکز پژوهش ها و کمیسیون اقتصادی مجلس کسب کرده است و با تیم اقتصادی دولت نیز بسیار هماهنگ است. 

وی افزود: شناختی که ایشان  از چالش‌ها  و اولویت‌های  اقتصادی جامعه دارد می تواند به او در جهت ایجاد ثبات اقتصادی در کشور کمک کند. آقای خاندوزی درک عمیقی از وضعیت اقتصادی ایران دارند و می توانند کشتی پر تلاطم اقتصاد کشور  را به ساحل آرامش برسانند.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: امیدواریم ایشان  هم با تعامل با مجلس و نمایندگان و انتخاب همکارانی قوی و تصمیم گیری مدبرانه و توجه ویژه به نقش و مشارکت مردم در چهارچوب های کلیشه ای وزارت امور اقتصادی و دارایی تحول ایجاد کنند. /

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی