کد خبر : 13769

حسین زاده:

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس، اصلاح اساسنامه شرکت ملی پتروشیمی به منظور به روزرسانی قوانین این شرکت و رفع بوروکراسی زائد اداری ضروری دانست.

حسین حسین زاده   در توضیح دلایل ضرورت "اصلاح اساسنامه شرکت ملی پتروشیمی" گفت: با توجه به اینکه صنعت پتروشیمی یکی از صنایع پیشران در حوزه نفت و طلایه‌دار اقتصاد در انرژی است، همچنین بیشترین ارزش‌افزوده را در حوزه انرژی به همراه دارد باید یک اساسنامه جامع و کاملی داشته باشد اما اساسنامه کنونی آن برای سال 56 است به همین دلیل بسیاری از مواد و تبصره‌های این اساسنامه با شرایط فعلی صنعت پتروشیمی همخوانی ندارد لذا اصلاح اساسنامه شرکت ملی پتروشیمی ضروری است.

نماینده مردم لارستان و خنج و گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دو وزراتخانه صمت و نفت به طور توامان مسئولیت اداره این شرکت را بر عهده دارند چراکه مجوز تاسیس و ساخت شرکت‌های پتروشمی با وزارت صمت بوده و مجوز برای تامین خوراک و فروش محصولات پتروشیمی با شرکت نفت است لذا باید اساسنامه این شرکت را در راستای یکپارچه‌سازی و رفع بوروکراسی زائد اداری اصلاح کرد به همین منظور کمیته‌ای ویژه متشکل از نمایندگان کمیسیون‌های انرژی، صنایع، برنامه و بودجه و اجتماعی جهت بررسی این مهم تشکیل شده است.

وی یاداور شد: علاوه‌بر اینجانب عبدالعلی رحیمی مظفری، منصور شکرالهی، هادی بیگی نژاد، رمضانعلی سنگدوینی، حبیب آقاجری، علیرضا ورناصری قندعلی و مصطفی نخعی اعضای بررسی‌کننده طرح اساسنامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی هستند.

به گفته عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی علاوه‌بر انتخاب 8 نفر از اعضای کمیسیون انرژی، از کمیسیون‌های برنامه و بودجه، اجتماعی و صنایع نیز هر کدام 4 نفر انتخاب شده‌اند تا بررسی "طرح اساسنامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی" را پیگیری کنند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی