کد خبر : 13635

عباسپور مطرح کرد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تنظیم بازار، تامین نقدینگی صنایع کوچک و متوسط، افزایش تیراژ تولید خودرو و ساماندهی صنعت فولاد را از ضرورت‌های پیش روی وزیر آینده صمت برشمرد.

روح اله عباس پور درباره اولویت‌های وزیر آینده صنعت، معدن و تجارت، گفت: تنظیم بازار در شرایط کنونی که قیمت کالاهای اساسی افزایش چشم‌گیری یافته یکی از اصلی‌ترین ضرورت ها است، زیرا قدرت خرید مردم کاهش یافته و ساماندهی بازار و واقعی کردن قیمت مایحتاج روزانه جامعه باید به عنوان یکی از نیازهای اصلی در نظر گرفته شود.

رفع موانع تولید منجر به اشتغالزایی و کاهش قیمت‌ها می‌شود

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی رفع موانع تولید را یکی دیگر از ضرورت‌ها دانست و افزود: وزیر آینده صنعت، معدن و تجارت می‌تواند با حمایت از رونق تولید از یک سو زمینه کاهش قیمت کالاها را فراهم کند و از سوی دیگر صادرات به بازار کشورهای همسایه و در نتیجه ارزآوری را ممکن سازد.

وی اضافه کرد: رونق تولید می‌تواند به اشتغالزایی نیز منجر شود که با تحقق این مهم معضل بیکاری تا حدودی رفع شده و دغدغه بسیاری از خانواده‌ها از بین می رود.

تامین نقدینگی صنایع کوچک و متوسط باید اولویت وزیر آینده صمت باشد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تامین نقدینگی صنایع کوچک و متوسط را یکی دیگر از برنامه‌های ضروری وزیر آینده صمت برشمرد و ادامه داد: صنایع کوچک و متوسط نقش موثری در اشتغالزایی دارند و با سرمایه‌گذاری اندک در این در واحدها به راحتی می‌توان اشتغال ایجاد کرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: افزایش تیراژ تولید خودرو نیز یکی از نیازهای فعلی جامعه است زیرا در شرایط کنونی تولید، پاسخگوی نیاز مصرف‌کنندگان نیست.

عباسپور ساماندهی سیمان، فولاد و حذف دلالان از این بازارها را نیز از ضرورت‌هادانست و افزود: باید برای رفع مشکلات در حوزه‌های مذکور برنامه‌ریزی‌های دقیق و مناسبی انجام داد زیرا ساماندهی صنعت فولاد بر سایر صنایع نیز اثرگذار است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی