کد خبر : 13543

حسن پور خبر داد؛

رئیس فراکسیون اشتغال و کارآفرینی در مجلس با اشاره به نشست بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی نیرو در این فراکسیون، گفت: مهندس محرابیان در این جلسه به تشریح برنامه های خود برای حوزه صنعت آب و برق پرداخت.

 
شهباز حسن پوربیگلری ، در توضیح نشست صمیمی وزیر پیشنهادی نیرو آقای مهندس محرابیان با اعضای فراکسیون اشتغال و کارآفرینی مجلس شورای اسلامی که صبح روز جمعه ۲۲ مرداد برگزار شد، گفت: در این نشست که با حضور اعضای این فراکسیون و تعدادی دیگر از نمایندگان مجلس برگزار شد، مهندس محرابیان ضمن ارائه رئوس برنامه های کاری خود، به سوالات و مباحث منطقی مطرح شده از سوی نمایندگان پاسخ گفتند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس یازدهم افزود: محرابیان در این جلسه ضمن تشریح برنامه های خود برای صنعت آب و برق اعلام کرد که با توجه به نیاز کشور به تولید ۳۰ هزارمگاوات برق ، برنامه ای عملیاتی برای تولید این نیاز در یک برنامه ٤ ساله و در قالب سه طرح تولید ۱۰ هزار مگاواتی دارد.

وی یادآور شد: مهندس محرابیان در تشریح این برنامه گفت که «۱۰ هزار مگاوات از این میزان با همکاری و مشارکت صنایع بزرگ کشور تولید خواهد شد.»وی همچنین در ادامه افزود که «بخش دوم از این نیاز نیز  توسط منابع دولتی و در صورت نیاز اخذ مصوبه  مجلس در چهارچوب بودجه های سنواتی و به میزان ده هزار مگاوات از سوی وزارت نیرو اقدام به تولید خواهد شد.»

حسن پور بیگلری تصریح کرد: مهندس محرابیان در بخش پایانی صحبت‌های خود اعلام کرد که 10هزار مگاوات سوم نیز در چهارچوب توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر که ظرفیت خوبی در کشور وجود دارد ،تولید خواهد شد.

رئیس فراکسیون اشتغال و کارآفرینی در مجلس شورای اسلامی ضمن استقبال از مباحث مطرح شده و برنامه ارائه شده از سوی آقای مهندس محرابیان، حمایت فراکسیون اصناف و اشتغال را از ایشان برای تصدی وزارت نیرو اعلام کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی