کد خبر : 13522

ایری در تشریح نشست کمیسیون عمران مجلس با حضور وزیر پیشنهادی کشور؛

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: وزیر پیشنهادی تصدی وزیر کشور تاکید کرد که انتخاب استانداران، شهرداران و فرمانداران فارغ از نگاه سیاسی بوده و صرفا با رویکرد اقتصادی، فنی و کشارشناسی خواهد بود.

عبدالجلال ایری ، در تشریح جلسه  روز شنبه ( 23 مرداد ماه) کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: جلسه امروز با حضور احمد وحیدی وزیر پیشنهادی کشور در دولت سیزدهم برگزار شد که وی در ابتدا گزارشی از سوابق، تجربیات و همچنین برنامه‌های خود برای مدیریت این وزارتخانه ارائه کرده و سپس نمایندگان دیدگاه‌ها و نظراتشان را بیان کردند.

وی افزود: موضوعات مطرح شده در این جلسه پیرامون مباحث مدیریت شهرداری‌ها، ساماندهی و نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری، حاشیه نشینی با توجه به آمار بالای منتشر شده از این پدیده نامطلوب، مدیریت پسماند به ویژه در استان‌های شمالی بود. همچنین نمایندگان نیز هرکدام با توجه به مشکلات و مسائلی که در حوزه‌های انتخابیه با آن مواجه هستند، پیشنهاداتی را ارائه کردند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اقای وحیدی نیز  برنامه‌های خودشان را در رابطه با مدیریت بحران، مدیریت شهری، مسائل سیاسی و امنیتی مرزها، احیای بافت‌های فرسوده، ارتقا روستاهای بالای 3500 نفر، استفاده از ظرفیت بازارچه‌های مرزی و پتانسیل اقوام ، متناسب سازی فضای شهری برای معلولان و جانبازان، تقویت نظارت بر امور شهرداری‌ها با توجه به تحلفات گسترده در این حوزه و نیز ارتقاء نقش مردم در مدیریت شهرها و روستاها مطرح کردند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آقای وحیدی در این جلسه تاکید کرد که انتخاب استانداران، شهرداران و فرمانداران فارغ از نگاه سیاسی بوده و صرفا با رویکرد اقتصادی، فنی و کارشناسی خواهد بود.گزارش نهایی کمیسیون در خصوص وزیر پیشنهادی تصدی وزارت کشور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت خواهد شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی