کد خبر : 12853

رحیمی با انتقاد از تداوم گرانی؛

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید کمیسیون صنایع و معادن مجلس به موضوع افزایش قیمت کالاهای اساسی ورود کرده و با دعوت از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت دلایل نابسامانی بازار را جویا خواهد شد چراکه وضعیت کنونی بازار پذیرفتنی نیست.

بهزاد رحیمی  با انتقاد از گرانی افسارگسیخته کالاهای اساسی، گفت: در ابتدای امسال رئیس جمهور با تاکید بر کنترل و جدیت در عدم افزایش قیمت‌ها، اعلام کرد که گرانی کالاها به‌ویژه اقلام ضروری مردم به هیچ وجه پذیرفتنی نیست حال آنکه با وجود گذشت چهار ماه از امسال، قیمت مرغ، روغن، شکر، موادشوینده و نان که قوت اصلی مردم است، گران شده است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: تداوم افزایش قیمت کالاهای اساسی از ابتدای سال 1400، موجب کوچک شدن هرچه بیشتر سفره‌های مردم شده حال آنکه نرخ ارز از ثبات نسبی برخوردار بوده و گرانی کالاها توجیه و بهانه  خاصی ندارد.

دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت بازار را رها کرده‌اند

وی با بیان اینکه دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت بازار را رها کرده‌اند، اضافه کرد: هر روز بر سرعت قطار گرانی افزوده می‌شود درحالیکه بسیاری از مردم به دلیل شیوع بیماری کرونا، با مشکلات اقتصادی شدیدی مواجه هستند و این وضعیت موجب شده که بسیاری از کالاها از سبد خرید خانوار حذف شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: کمیسیون صنایع و معادن مجلس به موضوع افزایش قیمت کالاهای اساسی ورود می‌کند و با دعوت از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت دلایل نابسامانی بازار را جویا خواهد شد چراکه وضعیت کنونی بازار پذیرفتنی نیست./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی