کد خبر : 12611

عسکری مطرح کرد:

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: به واسطه‌ی انتقال نهاده‌های دامی دپو شده در بندر امام خمینی (ره)به سراسر کشور و پای کار آمدن تمامی دستگاه‌ها، پیش بینی می شود که قیمت مرغ به زودی به قیمت سابق باز خواهد گشت.

محمدجواد عسکری  با اشاره به گرانی مجدد مرغ از حل این مشکل و کاهش قیمت آن طی چند روز آینده خبر داد و گفت: از آنجا که افزایش قیمت مرغ به دلیل دپوی نهاده‌های دامی در بندر امام خمینی(ره) بوده است، طی نظارت میدانی کمیسیون کشاورزی از این بندر و پیگیری مسئله، مشکل دپو نهاده‌های دامی حل شده و اکنون در حال توزیع در سراسر کشور هستند.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود 3 هزار کامیون با واگن‌های ریلی، چند میلیون تن نهاده را در سراسر کشور توزیع می‌کنند، افزود: با توجه به اینکه اکنون تمام دستگاه‌ها پای کار آمده‌اند و به واسطه‌ای انتقالی که در حال انجام است قیمت مرغ به زودی به قیمت سابق خود بازخواهد گشت.   

وی با بیان اینکه یکی از دلایل افزایش قیمت مرغ، نبود نهاده کافی در اختیار تولیدکننده برای تولید و جوجه‌ریزی بود، اظهار کرد: این مسئله کمبود مرغ در کشور و در ادامه افزایش قیمت آن را به دنبال داشته است اما اکنون با توجه به توزیع نهاده، جوجه‌ریزی سرعت گرفته و در ادامه مشکل حل خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: مقرر شده است وزارت کشور از ظرفیت حمل و نقل هر استان برای توزیع نهاده‌های دپو شده استفاده کند، همچنین باید تمامی موانع برای حمل و نقل به استان‌ها برطرف شده و مشوق‌هایی برای شرکت‌ها مدنظر قرار بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همکاری‌ها در زمینه توزیع نهاده‌های دامی مناسب بوده اما کافی نیست، بیان کرد: متاسفانه هنوز در زمینه نظارت‌های سازمان دامپزشکی، سازمان محیط زیست و استاندارد درخصوص ترخیص نهاده‌های دامی مشکلاتی وجود دارد که باید هرچه سریع‌تر برطرف شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی