کد خبر : 12607

فیروزی:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید مواد شوینده در ماه‌های پایانی سال گذشته گران شد از سوی دیگر در ابتدای امسال رئیس جمهور مطرح کرد که بیش از این افزایش قیمتی نخواهیم داشت اما شاهد بودیم که قیمت مواد شوینده ۲۵ درصد افزایش یافت، حتی تولیدکنندگان به این درصد نیز اکتفا نکرده و در حال حاضر بهای برخی از شوینده‌ها بیش از این عدد رشد داشته است.

حجت اله فیروزی  درباره گران شدن مواد شوینده، گفت: از آنجا که با شیوع ویروس کرونا، شوینده‌ها به یکی از کالاهای اساسی موردنیاز مردم تبدیل و میزان مصرف آنها به مراتب از گذشته بیشتر شد، باید شرایطی فراهم شود که نه تنها مردم برای خرید این محصولات با مشکل روبه‌رو نشوند بلکه زمینه تامین این محصولات نیز برای خانوار تسهیل شود چرا که در ارتقای سلامت خانوار موثر است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش غیرمنطقی مواد شوینده موجب حذف این محصولات اساسی از سبد خرید برخی خانواده‌ها می‌شود، افزود: قیمت حامل‌های انرژی در سال جاری تغییر چندانی نداشت و نرخ ارز نیز با ثبات نسبی روبه رو بود بنابراین گرانی مواد شوینده منطقی به نظر نمی‌رسد.

انتقاد از عدم نظارت بر بازار کالاهای اساسی

وی اضافه کرد: مواد شوینده در ماه‌های پایانی سال گذشته گران شد از سوی دیگر در ابتدای امسال رئیس جمهور مطرح کرد که بیش از این افزایش قیمتی نخواهیم داشت اما شاهد بودیم که قیمت مواد شوینده 25 درصد افزایش یافت، حتی تولیدکنندگان به این درصد نیز اکتفا نکرده و در حال حاضر بهای برخی از شوینده‌ها آنها بیش از این عدد رشد داشته است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با انتقاد از عدم نظارت بر بازار کالاهای اساسی، ادامه داد: فروش تولیدکنندگان با توجه به افزایش استفاده از مواد شوینده در زمان کرونا، رونق گرفته بنابراین عواید بیشتری نصیب تولیدکنندگان می‌شود؛ به منظور حمایت از مردم نه تنها مواد شوینده نباید افزایش قیمتی داشته باشد بلکه باید با ثبات نیز روبه رو باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: سازمان حمایت از مصرف کنندگان با نظارت و کنترل‌های بیشتری از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کند تا مردم از استفاده از این اقلام محروم نشوند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی