کد خبر : 12583

عباسی تشریح کرد:

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از عدم استفاده از ظرفیت ۶ میلیون تنی روغنکشی در کشور انتقاد کرد و گفت:افزایش ظرفیت تولید روغن می‌تواند کشور را تبدیل به یکی از صادرکنندگان روغن خوراکی در جهان تبدیل کند و از سوی دیگر کنجاله حاصل شده از روغنکشی نیز صرف خوراک دام و طیور شود.

علیرضا عباسی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ، در خصوص دلایل عدم استفاده بهینه از ظرفیت روغنکشی در کشور، گفت: احداث و بهره برداری از کارخانه‌های روغنکشی ظرفیت تولید روغن در کشور را به 6 میلیون تن در سال افزایش داده است.

نماینده مردم کرج ، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نیاز کشور به روغن 2 میلیون تن در سال است، ادامه داد: افزایش ظرفیت تولید روغن می‌تواند کشور را تبدیل به یکی از صادرکنندگان روغن خوراکی در جهان تبدیل کند و از سوی دیگر کنجاله حاصل شده از روغنکشی نیز صرف خوراک دام و طیور شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید به حوزه واردات دانه‌های روغنی به جای واردات کنجاله و صادرات روغن خوراکی ورود کنیم زیرا موجب ارز آوری و اشتغالزایی بسیار زیادی، عنوان کرد: واردات دانه‌های روغنی تامین پایدار نهاده مورد نیاز پرورش دهندگان دام و طیور را به همراه دارد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات دانه‌های روغنی علاوه بر تامین پایدار، قیمت نهاده را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد، گفت: باید واردکنندگان را به سمت واردات دانه‌های روغنی به جای واردات کنجاله هدایت کنیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی