کد خبر : 12580

ورناصری:

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس از اختصاص۱۹میلیارد و ۱۵۰میلیون تومان برای توسعه بخش‌های فرهنگی، آموزشی و عمرانی شهرستان‌های حوزه انتخابیه خود خبر داد و گفت: به دنبال تلاش و پیگیری‌های مستمری که به کمک دوستان انجام دادیم توانستیم با اختصاص این مبلغ در راستای توسعه منطقه قدم برداریم.

علیرضا ورناصری قندعلی با اشاره به اقدامات انجام داده برای رونق و آبادانی شهرستان‌های  حوزه انتخابیه، گفت: شهرستان اندیکا به لحاظ زیرساخت‌ها و اشتغال با مشکلات متعددی رو به رو است چراکه بیکاری در این منطقه به بیش از 43 درصد می‌رسد و این آمار بسیار فاجعه بار است، به همین دلیل در راستای تلاش برای کاهش این مشکلات از  نهادهای انقلاب اسلامی منجمله بنیاد مستضعفان کمک گرفتم.

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی ادامه با بیان بنیاد علوی در زیرمجموعه بنیاد مستضعفان اقدامات خوبی را مصوب کرد و بخشی از این مصوبات جهت اجرا ابلاغ شده است، افزود: در این راستا توانسیتم با تلاش فرامون حدود 19میلیارد و 150 میلیون تومان برای توسعه بخش‌های فرهنگی، آموزشی و عمرانی دو شهرستان اندیکا و لالی دریافت کرده و به آن‌ها اختصاص دهیم که برای بازسازی مساجد و ساخت مدرسه -که عموما کپری و کانکسی بودند- اختصاص یافته است بنابراین با اجرای این طرح‌ها مدارس کپری در شهرستان‌های مذکور برچیده خواهند شد.   

وی ادامه داد: همچنین حدود 15 میلیارد تومان از  19میلیارد و 150 میلیون تومان فوق الذکر به بازسازی و ایجاد زیرساخت‌ها در حوزه راه اختصاص یافت و طبق برنامه‎ریزی می‌توان تا پایان سال از آن‌ها بهره‌برداری کرد، درواقع نگرانی عمده ما تامین اعتبار بود که خوشبختانه رفع شد.

ورناصری با بیان اینکه حدود 50 میلیارد تومان نیز برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته شده است، توضیح داد: قرار است این مبلغ براساس ظرفیت‌های منطقه به طرح‌های مختلف همچون کشاورزی اختصاص پیدا کند چراکه این منطقه ظرفیت‌های خوبی برای کشاورزی مدرن همچون کشت گیاهان دارویی و توسعه باغات، شیلات و... دارد، همچنین مشخصا به دلیل وجود 3 دریاچه بزرگ، این منطقه می‌تواند به قطب شیلات کشور تبدیل شود لذا اگر از ظرفیت آن‌ها استفاده شود می‌توانند بازار خوزستان و حتی کشورهای همسایه خوزستان را تامین کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه کم توجه‌ای دولت و عدم اختصاص بودجه سبب عقب ماندگی شهرستان‌های حوزه انتخابیه شده است، اظهار کرد: خوشبختانه در بودجه سال 1400 نیز  اعتبارات خوبی به منطقه تعلق گرفته است که در آینده نزدیک به این اعتبارات و نحوه تخصیص آن‌ها اشاره خواهم کرد ولذا می‌توان گفت؛ تغییرات بزرگی در انتظار این منطقه است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی