کد خبر : 12352

عسکری:

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: با توجه به کاهش میزان بارندگی‌ها و برداشت گندم پیشنهاد دادیم این محصول از کشاورزان بر اساس نرخ بازارهای بین المللی خریداری شود که رئیس جمهور با آن مخالفت کرد.

محمدجواد عسکری نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص خرید تضمینی گندم از کشاورزان، گفت: تا کنون حدودا 5 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده است و بر اساس برآوردهای انجام شده به 7 میلیون تن گندم دیگر نیاز داریم.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به کاهش میزان بارندگی‌ها و برداشت گندم پیشنهاد دادیم این محصول از کشاورزان بر اساس نرخ بازارهای بین المللی خریداری شود که رئیس جمهور با آن مخالفت کرد، افزود: خریداری گندم بر اساس قیمت این محصول استراتژیک در بازارهای جهانی باعث ایجاد انگیزه در کشاورزان می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کاهش انگیزه کشت گندم در کشاورزان وابستگی به واردات را افزایش می‌دهد، عنوان کرد: گندم وارداتی ارزش تولید آرد برای مصرف نانوایی‌ها را ندارد و عمدتا گندم درجه 2 و درجه 3 وارد کشور می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته گندم درجه 4 وارداتی که مصرف خوراکی ندارد را با گندم مرغوب تولید داخل مخلوط می‌کردند، ادامه داد: دولت باید در مدت باقی مانده از زمان خرید تضمینی گندم عملکرد مطلوبی ارائه کند در غیر اینصورت اقدامات دولت ترک فعل تلقی شده و مسئولین مربوطه به دستگاه قضائی معرفی می‌شوند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی