کد خبر : 12330

سیاه کلی خبر داد:

رییس مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس گفت: با افزایش ۲.۵ برابری بودجه استان به ویژه افزایش چند برابری بودجه آب و راه در سال ۱۴۰۰ وضع بودجه ای مناسبی داریم و امسال میتوانیم خدمات خوبی برای مردم استان قزوین انجام دهیم.

 لطف‌اله سیاه‌کلی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک و رییس مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی به همراه آقای رجب پور فرمانده بسیج اصناف قزوین و هیئت همراه جهت دیدار با مردم و اقامه نماز مغرب و نیز بررسی مشکلات مردمان محله  راه ری  در مسجد  سنجیده حضور یافتند.

در ابتدای این دیدار آقای بابا قصاب ها ضمن تشکر از حضور این نماینده مجلس در دوره یازدهم و هیئت همراه در مسجد سنجیده گفت: نمازگزاران میتوانند بعد از نماز مغرب و عشا سوالات و مشکلات خود را از نماینده مردم بپرسند و سپس آقای رجب پور فرمانده بسیج اصناف قزوین نیز گفتند طبق برنامه های دکتر سیاهکلی و بازدید های میدانی در مساجد و روستاها امروز در این مسجد حضور یافته ایم.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس ضمن قبولی طاعات و عبادات به نمازگزاران این مسجد و حضور پرشور مردم قزوین در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا گفت: مسجد سنجیده در محله "راه ری" از مساجد اصیل و قدیمی شهر قزوین می باشد که اکثر شخصیت های برجسته و بزرگ این شهر از این مسجد پرورش یافته اند و مردمان این محله غالبا از افراد متدین و انقلابی می باشند که این امر باعث وجود جایگاه ویژه این مسجد در شهر قزوین شده است.

وی افزود: بعد از انتخابات مجلس اولین بار است که به این مسجد می آیم و از مردم قزوین که در انتخابات مجلس شرکت کرده و به تکلیف خود عمل کرده اند تشکر و قدرانی می کنم.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم ادامه داد: الحمد الله با حضور مردم در انتخابات ریاست جهموری و شورای شهر و روستاها با انتخاب آقای رییسی به عنوان رییس جمهور انقلابی و نیز انتخاب شورای شهر انقلابی توسط مردم و در کنار آن همراهی مجلس انقلابی دیگر حجت تمام است و چیزی به عنوان بهانه برای خدمت به مردم وجود نخواهد داشت و همه مسئولان کشور باید دست در دست هم تلاش کنند تا مشکلات اساسی مردم به ویژه مشکلات اقتصادی آن ها حل شود.

وی گفت: در قبل از انتخابات همواره صحبتم در این باره بود قبل از اینکه به سراغ مردم برویم باید مشکل بودجه استان را با کمک دیگر نمایندگان و استاندار حل کنیم زیرا با بودجه اندک نمیتوانیم کار قابل قبولی برای مردم انجام دهیم که با تلاش های مستمر توانستیم با افزایش ۲.۵ برابری بودجه استان به ویژه افزایش چند برابری بودجه  آب و راه در سال ۱۴۰۰ وضع بودجه ای مناسبی داریم و امسال میتوانیم خدمات خوبی برای مردم استان قزوین انجام دهیم.

سیاهکلی در خصوص نظارت مردم بر نمایندگان مجلس گفت: مردم باید بر نمایندگان خود نظارت کامل داشته باشند و ما آمادگی آن را داریم به عنوان وکیل مردم به سوالات آنها پاسخ بدهیم و از اصحاب رسانه انتظار داریم اگر سوالاتی راجع به هر موضوعی دارند قبل از اینکه آن را در فضای مجازی انتشار بدهند از نماینده مردم سوال بپرسند زیرا انتشار اخبار نادرست در رسانه ها باعث ایجاد اطلاع رسانی ناصحیح  اخبار به مردم می شود.

وی افزود: وظیفه نمایندگان مجلس درکنار قانون گذاری، نظارت است و نظارت بر همه موضوعات کشور بر عهده نمایندگان است و بنده برابر قانون اساسی وکیل مردم هستم نه نماینده! و مردم میتوانند برای پیگیری امورات عمومی و شخصی خود به دفتر نماینده مجلس مراجعه کنند و وکیل مردم  موظف است تعقیب این امورات را بر عهده بگیرد.

در ادامه یکی از اهالی از رییس مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس راجع به میدان تره بار قزوین سوال کرد و ایشان این گونه پاسخ داد: میدان کنونی تره بار قزوین در شان مردم نیست و طی بازدیدی که در پاییز سال گذشته انجام شد و طی بررسی چند نقطه در شهر قزوین و اقبالیه و با توجه به قیمت مناسب میوه در استان قزوین و ایجاد بستر مناسب به ویژه مردم استان های گیلان و زنجان برای خرید از استان ،انتهای بلوار امام علی به‌عنوان‌ مکان مورد نظر انتخاب گردید و طی صحبتی که با مهندس طاهرخانی شهردار قزوین داشته ایم با کسب مجوزات لازم ، در سال جاری پروژه ساخت مکان جدید میدان میوه و تره بار در قزوین کلید خواهد خورد.

در پایان چند مشکل مهم توسط اهالی مردم مسجد سنجیده از جمله نبود درمانگاه در محله راه ری ،استقرار نیروی انتظامی در پارک، نبود امکانات ورزشی برای جوانان از جمله استخر، ایجاد شبکه دفع فاضلاب و حل مشکل روشنایی در بعضی از کوچه ها مطرح شد و رییس مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس طی تماس های تلفنی با مدیران مربوطه پیگیر حل مشکلات مردم شدند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی