کد خبر : 12296

جدی:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به افزایش ۶۲ درصدی قیمت تراکتور طی یک سال گذشته، گفت: ظرفیت تولید داخلی تراکتور کمتر از نیاز است، وزارت صنعت، معدن و تجارت باید زمینه واردات تراکتور را فراهم کند.

 
علی جدی درباره افزایش 62 درصدی قیمت تراکتور طی یک سال گذشته، گفت: مشکل موجود در این زمینه همانند مسئله‌ای است که در حوزه خودرو با آن روبه رو هستیم یعنی عدم تناسب عرضه و تقاضا؛ به طور مثال در حال حاضر در یک شهر 800 متقاضی برای دریافت تراکتور وجود دارد اما با توجه به محدودیت موجود تنها می‌توان به 40 نفر تراکتور تحویل داد. در واقع کشاورزان نه تنها نمی‌تواند تراکتور با قیمت سهمیه‌ای خریداری کنند بلکه تراکتور با بهای آزاد نیز در بازار موجود نیست.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی واردات و افزایش تیراژ تولید را نسخه حل مشکل کمبود تراکتور دانست و افزود: نمی توان کشاورز را معطل نگه داشت و بدون تامین نیاز وی انتظار تولید را داشت.

قیمت کنونی تراکتور بیش از ارزش واقعی است

وی با بیان اینکه برای تولید و واردات تراکتور برنامه ریزی نشده است، اضافه کرد: مشکلات کنونی در حوزه خودرو و تراکتور مربوط به شرایط غیرعادی است زیرا کشور در سال‌های گذشته عدم خرید اقساطی خودرو را در شرایط عادی نیز تجربه کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه ظرفیت تولید داخلی تراکتور کمتر از نیاز است، ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید زمینه واردات تراکتور را فراهم کند زیرا به دلیل محدودیت عرضه قیمت، این محصول بیش از ارزش واقعی بوده و کاذب است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی