کد خبر : 12213

رضایی:

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس، گفت: کمبود علوفه و بالا بودن قیمت جو در بازار نگرانی دامداران را به همراه داشته و این موضوع منجر به کشتار دام‌های مولد شده است.

علی رضائی  نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی ، در خصوص مشکلات دامداران در زمینه کمبود علوفه و نهاده‌های دامی، گفت: کمبود علوفه و بالا بودن قیمت جو در بازار نگرانی دامداران را به همراه داشته و این موضوع منجر به کشتار دام‌های مولد شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه عدم تامین نهاده مورد نیاز دامداران و کاهش توان نگهداری دام‌ها باعث عرضه بیش از حد دام به کشتارگاه‌ها شده است، عنوان کرد: وزارت جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط باید در راستای حمایت از دامداران اقدامات لازم در زمینه تامین نهاده و علوفه مورد نیاز آنها را داشته باشند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دامداران و عشایر میزان بسیار زیادی از نیاز بازار داخلی به گوشت قرمز را تامین می‌کنند و تلاش‌های آنها بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: کشتار دام‌های مولد باعث می‌شود در آینده میزان تولید گوشت قرمز به شدت کاهش پیدا ‌کند. کاهش تولید گوشت قرمز و برهم خوردن عرضه و تقاضا در بازار افزایش قیمت را به همراه دارد.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی، افزود: باید وزارت جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های مربوطه ملزم به ساماندهی تامین نهاده‌ دامی و علوفه شوند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی