کد خبر : 12146

در هفته جاری؛

کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با توجه به اهمیت تولید شیر و لبنیات بررسی مسائل،قیمت و مشکلات این بخش‌‎ را در دستور کار خود قرار داده است.

اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با توجه به اهمیت تولید شیر در کشور و تاثیر آن بر سلامت جامعه بررسی مسائل و مشکلات تولید شیر و فرآورده های لبنی را در دستور کار نشست روز ( سه شنبه، 8 تیرماه) خود قرار داده‌اند و این این بخش را با حضور مسئولین ذی‌ربط بررسی می‌کنند.

طی روزهای اخیر ستاد تنظیم بازار قیمت سبوس مورد نیاز دامداران را آزاد اعلام کرده و تعیین قیمت این نهاده استراتژیک در زمینه تولید شیر را در اختیار کارخانه‌های تولید آرد قرار داده است و از سوی دیگر شنیده می‌شود که این ستاد قصد افزایش 70درصدی قیمت شیر را دارد.

افزایش 70درصدی قیمت شیر با مخالفت اتحادیه سراسری دامداران کشور که یک میلیون و 200 هزار دامدار را تحت پوشش دارد مواجه شده و آنها خواستار تامین نهاده مورد نیاز با قیمت مناسب شده‌اند. تغییر قیمت شیر تاثیر مستقیمی بر نرخ لبنیات دارد و واحدهای تولیدی افزایش قمیت شیر را در نرخ محصولات اعمال می‌کنند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی