کد خبر : 11865

زندیان:

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی گفت: یکی از فاکتور‌های بسیار مهمی که مجلس برای رای اعتماد به وزیر راه و شهرسازی دولت آینده لحاظ می‌کند، میزان همت و اراده آن برای اجرای قانون جهش تولید و تامین مسکن و ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال است.

 

علیرضا زندیان ، با اشاره به بالا بودن هزینه تامین مسکن، گفت: با توجه به اینکه بیشترین درآمد اکثر خانواده ها ایرانی صرف هزینه اجاره بها مسکن یا پرداخت اقساط وام مسکن می‌شود مجلس برای کنترل بازار مسکن و کاهش سوداگری در این عرصه گام های بسیار خوبی برداشته شد.

نماینده بیجار در مجلس تاکید کرد: بی‌تردید اجرای قوانین مجلس درحوزه ساماندهی بازار توسط دولت آینده می‌تواند در ارتقا معیشت خانوار موثر باشد از این رو یکی از فاکتور‌های بسیار مهمی که مجلس برای رای اعتماد به وزیر راه و شهرسازی دولت آینده لحاظ می‌کند، میزان همت و اراده آن برای اجرای قانون جهش تولید و تامین مسکن و ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: تامین مسکن ارزان قیمت برای مردم موجب می‌شود، بخش قابل توجهی از درآمد خانوار صرف رفاه و خرید اقلام خوراکی و پروتئینی شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی با اشاره به افزایش قیمت سرسام آور، اجاره بها در مناطق مختلف کشور، تصریح کرد: متاسفانه با شروع فصل جابه جایی مستاجران در سایه خلاء نظارتی مسئولان دولتی، نرخ اجاره بها مسکن به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده است از این رو باید متولیان مربوطه با نظارت بر بنگاه‌های معاملات ملکی، معاملات و تعیین سقف اجاره بها، افزایش افسارگسیخته قیمت اجاره بها را کنترل کنند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی