کد خبر : 11758

جدی:

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید دولت آینده باید جذابیت‌های لازم برای جذب سرمایه گذار خارجی و افزایش انگیزه ایرانیان به سرمایه گذاری در کشور را ایجاد کند.

علی جدی ، با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذار خارجی و ترغیب ایرانیان خارج از کشور به سرمایه‌گذاری در ایران یکی از الزاماتی است که دولت سیزدهم باید برای آن برنامه‌ریزی کند، درباره زیرساخت‌های موردنیاز تحقق این مهم گفت: در حال حاضر، امتیازات خاصی مانند تامین تسهیلات یارانه‌ای، ارائه تخفیف و... برای سرمایه‌گذاری در حوزه تولید در داخل در نظر گرفته می‌شود، اگر بخشی از این هزینه‌ها برای تشویق سرمایه‌گذار خارجی پیش‌بینی شود، ارز ورودی کشور و سرمایه‌گذاری افزایش می‌یابد با تحقق این مهم ثروت کشور افزوده خواهد شد.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت استفاده از تمامی ظرفیتها برای تقویت و توسعه اقتصاد افزود: با وجود اینکه سرمایه‌گذاری خارجی می‌تواند زمینه رونق بیشتر تولید در داخل کشور را فراهم کند، نسبت به این ظرفیت مهم بی‌توجهی می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه تاکنون نتوانستیم زمینه مناسبی برای ورود سرمایه گذار خارجی فراهم کنیم، ادامه داد: از آنجا که هزینه‌های تولید مانند انرژی، دستمزد و... در ایران نسبت به دنیا ارزانتر است، می‌توان از آن به عنوان یکی از مشوق‌ها برای ورود سرمایه‌گذار خارجی یاد کرد اما این امر مشروط بر آماده بودن سایر زیرساخت‌ها است.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در برخی موارد ده‌ها میلیاد تومان یارانه پرداخت می‌شود تا تولید در داخل رونق گیرد، درحالیکه با دادن برخی امتیازات می‌توان، سرمایه‌گذار خارجی مخصوصا سرمایه های ایرانیان مقیم خارج از کشور را جذب کرد تا توسعه بیشتر فراهم شود، تصریح کرد: دولت آینده باید جذابیت‌های لازم برای جذب سرمایه گذار خارجی و افزایش انگیزه ایرانیان به سرمایه گذاری در کشور را ایجاد کند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی