کد خبر : 11722

حسینی:

نماینده مردم خدابنده در مجلس با بیان اینکه رفع مشکلات و معضلات آبی تبدیل به یک اولویت شده است،گفت: تخصیص آب از سد تالوار برای آب شرب خدابنده تعیین تکلیف شده است.

سید البرز حسینی درباره وضعیت مشکلات و معضلات آبی خدابنده،گفت: تنش آبی در سالهای اخیر به یکی از معضل های اصلی منطقه و اولویت ما تبدیل شده است و این در حالی که  برای رفع آن با تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا جلساتی را برگزار کردیم.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد: در جلسه مذکور  مقرر شد که تامین آب برای بخش مرکزی و پنج شهر این منطقه که مشکل اساسی دارند صورت گیرد (در حال حاضر تخصیص آب از سد تالوار برای شرب خدابنده تعیین تکلیف شده است.

وی ادامه داد:  اهداف اولیه سد تالوار و با توجه به خشکسالی های اخیر و میزان آب ذخیره شده در پشت سد تالوار و همچنین تنش آبی موجود در منطقه خدابنده و بازنگری در ابلاغیه تخصیص آب از پسرا تالوار  نیز  در  جلسه مذکور  بررسی شد و از همین رو شاهد تایید و موافقت برای تخصیص آب شرب و صنعت از سد تالوار جهت رفع کمبودهای منطقه  هستیم.

 حسینی یادآورشد: بازدید میدانی از طرح ها و مناطق بحرانی همچنین بازدید از سد تالوار  در  دستور کار قرار گرفت و این در حالی که وضعیت روستاهای اطراف دریاچ سد گلابر در محدوده شهرستان خدابنده و امکان تامین آب شرب اطراف دریاچه  مورد بررسی قرار گرفت. /

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی