کد خبر : 11673

حسینی‌کیا:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید هرچند واردات و رقابت عامل پویایی است اما باید به این نکته نیز توجه کرد که در شرایط تحریمی سایر کشورها بازار ایران را ترک کردند.


 

سیدجواد حسینی کیا در پاسخ به این پرسش که با توجه به محدودیت در واردات لوازم خانگی چه باید کرد که سرنوشت صنعت لوازم خانگی به دلیل ایجاد انحصار همانند خودروسازی‌ها نشود، گفت: هرچند واردات و رقابت عامل پویایی است اما باید به این نکته نیز توجه کرد که در شرایط تحریمی سایر کشورها بازار ایران را ترک کردند. در حال حاضر صنعت لوازم خانگی داخلی جان تازه‌ای گرفته بنابراین وارداتچی‌ها نباید تولید داخلی را مورد هجمه قرار داده و به حاشیه ببرد.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: با تشدید نظارت می‌توان از یک سو کیفیت تولیدات داخلی را افزایش داد و از سوی دیگر از افزایش قیمت نابه‌جای کالاها جلوگیری خواهد شد.

وی واردات مدیریت شده را یکی دیگر از راهکارهای جلوگیری از ایجاد انحصار در صنعت لوازم خانگی دانست و اضافه کرد: به نظر می‌رسد مخالفتی با واردات محدود لوازم خانگی وجود ندارد، آنچه بر آن تاکید می‌شود، جلوگیری از واردات بی حد و اندازه است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در حال حاضر بازار لوازم خانگی در ثبات نسبی به سر می‌برد، ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید دو موضوع قیمت گذاری و کیفیت لوازم خانگی را به عنوان محور اصلی دستورکار خود قرار داده و در صورتی که تولیدکنندگان به سمت سوداگری رفتند، واردات را آزاد کنند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی