کد خبر : 11660

علیزاده:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس حمایت از صندوق تثبیت بازار سرمایه، بازارگردانی، پیش‌بینی بیمه برای جبران خسارت مردم و حذف قیمت‌های دستوری از بازار سرمایه را مهم‌ترین راهکارهای کوتاه مدت برای بهبود وضعیت بورس دانست.

محسن علیزاده  درباره راهکارهای کوتاه مدت ساماندهی بازار سرمایه و بورس، گفت: بازار سرمایه در روزهای گذشته روند مناسبی داشته و به پیش‌بینی‌های مربوط به انتخابات عکس العمل نشان داد، این امر بیانگر آن است که بازار متوجه تغییرات می‌شود.

نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس شورای اسلامی سیاست‌های حمایتی مطرح شده از سوی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را راهکارهای کوتاه مدت مناسب برای ساماندهی بورس دانست و در تشریح آنها، توضیح داد: حمایت از صندوق تثبیت بازار سرمایه، بازارگردانی، پیش‌بینی بیمه برای جبران خسارت مردم و حذف قیمت‌های دستوری از تمام کالاهای عرضه شده در بازار سرمایه و بورس را می‌توان از جمله راهکارهای ضروری مطرح شده برای بهبود وضعیت بورس برشمرد.

این نماینده در مجلس یازدهم با بیان اینکه سیاست‌های کلان حمایتی برای بهبود بورس باید از سوی دولت اعمال می‌شد که متاسفانه این مهم در دولت آقای روحانی محقق نشد بنابراین امید مردم به انتخابات آینده است، ادامه داد: آنچه باید در کوتاه مدت انجام می‌گرفت، تا حدودی پس از جلسه سران قوا اجرایی شد و این اقدامات کوتاه مدت از ریزش بازار جلوگیری کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین درباره اختصاص یک درصد از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه، تصریح کرد: هرچند بخشی از این اعتبار پس از جلسه سران هماهنگی قوا پرداخت شد اما اعتباری که باید از این محل تامین می‌شد، تاکنون تخصیص نیافته است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی