کد خبر : 11419

امروز همه می دانند که ترددهای غیرضروری در شهرهای بزرگ، از مهمترین عوامل آلودگی هوا است. همچنین تردیدی نیست که استفاده بی رویه از کاغذ، قطع غیرقابل توجیه درختان را در پی داشته و بسیاری از گونه های گیاهی را حتی در معرض خطر انقراض قرار داده است.

همچنین هدررفت زمان و فرسودگی منابع انسانی ناشی از انجام فعالیت های اداری طولانی، عدم النفع هایی را در پی داشته که می توان از آنها به عنوان یک چالش بزرگ در نظام اداری کشور یاد کرد.

دغدغه حفظ محیط زیست، کاهش آلاینده ها، افزایش سرعت در فعالیت های اداری و نیز استفاده از روش های نوین خدمت رسانی با حفظ ملاحظات زیست محیطی، موضوعاتی است که از سالها پیش در نظام دیوانسالاری کشور مورد بحث بوده و هست، اما باید پرسید در این زمینه چه کسانی، چه اقداماتی را انجام داده اند؟ راهکار کاهش آلودگی هوا چیست و چگونه می توان با کاهش مصرف کاغذ، به حفظ درختان کمک کرد؟ بانک ملی ایران که از ابتدای فعالیت تا کنون، همه اقدامات خود را با پیوست های محیط زیستی همراه کرده است، به تازگی گام های بلندی در این مسیر برداشته که نه تنها توجه ویژه به الزامات زیست محیطی در آنها به خوبی دیده می شود، بلکه به طور قطع ریشه بسیاری از ناملایمات در این حوزه را نیز خشکانده است.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی