کد خبر : 11237

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از ماموریت این کمیسیون به دیوان محاسبات برای ارائه یک جدول مشخصی از اطلاعات هدفمندی یارانه ها در بخش منابع خبر داد.


 

محمد خدابخشی با اشاره به جلسه بعدازظهر (یکشنبه) کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در این جلسه پناهی معاونت ارزی بانک مرکزی، فلاحتیان معاونت برنامه‌ریزی وزارت نفت و حاجتی رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها در این جلسه گزارشی از میزان تحقق منابع هدفمندی یارانه‌ها در سال ۱۴۰۰ ارائه دادند.

وی افزود: گزارش ناقصی ارائه شد که اعضای کمیسیون اعتراض خود را نسبت به آن اعلام کردند، میزان فروش نفت، قیمت هر بشکه نفت با توجه به افزایش قیمت ایجاد شده نسبت به نرخ ۴۰ دلاری در بودجه، میزان تحقق هدفگذاری‌ها در قانون بودجه طی دو ماه ابتدایی سال و منابع حاصله در گزارش وزارت نفت به هیچ عنوان مشخص نبود و بنابراین مقرر شد، مسئولان این وزارتخانه یک گزارش کامل و جامعی تهیه و ارائه کنند.

خدابخشی اضافه کرد: همچنین به دیوان محاسبات ماموریت داده شد تا یک جدول مشخصی از اطلاعات هدفمندی یارانه ها در بخش منابع را تدوین و به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه کند زیرا اگر درصد تحقق منابع خوب باشد دیگر مصارف آن نیاز به اولویت بندی ندارد اما در صورت عدم تحقق منابع باید برای ماه های آینده اقدامات و اولویت هایی را در بخش در مصارف تعیین کرد.

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی