کد خبر : 11125

دشتی اردکانی تاکید کرد:

نماینده مردم اردکان در مجلس از ایجاد اولین پایانه صادراتی عام استان یزد در این شهرستان خبر داد و گفت: توسعه اقتصادی استان یزد در گرو ایجاد چرخه منسجم تأمین نمایشگاه دائمی محصولات مختلف است.

محمد رضا دشتی اردکانی نماینده مردم اردکان در مجلس با بیان اینکه ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺑﺎزرﮔﺎﻧﻲ ﺧﺎرﺟﻲ و ﺣﻤﻞ و ﻧﻘﻞ ﺑﻴﻦ‌اﻟﻤﻠﻠﻲ از ﻣﺮاﻛﺰ ﻟﺠﺴـﺘﻴﻚ یکی از مهمترین زیرساخت‌های تخصصی برای صادرات و پایانه‌های صادراتی است، گفت: توسعه اقتصادی استان یزد در گرو ایجاد چرخه منسجم تأمین نمایشگاه دائمی محصولات مختلف است.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی از ایجاد اولین پایانه صادراتی عام استان یزد در این شهرستان خبر داد و افزود: توسعه اقتصادی استان یزد در گرو ایجاد چرخه منسجم تأمین نمایشگاه دائمی محصولات مختلف است.

دشتی اردکانی  با اشاره به لزوم کاهش هزینه‌های غیر ضروری در زمینه صادرات کالا، اظهار کرد: طی سال‌های اﺧﻴﺮ ﺑﺎ ﮔﺴﺘﺮش ﺗﺠﺎرت ﺧﺎرجی در ﻣﻴﺎن ﻛﺸﻮرﻫﺎ، رفع موانع و تسهیل مقررات صادراتی و توسعه پایانه‌های صادراتی در صدر تغییرات مورد نیاز قرار گرفته است.

 نماینده مردم اردکان در  مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که ﻣﻮاﻧﻊ صادراتی در پایانه‌های خروجی ایران موجب تحمیل ﻫﺰﻳﻨﻪﻫﺎی اﺿﺎفی و ﻏﻴﺮﺿﺮوری بر تجار می‌شود، افزود: ﺗﻮﺳﻌﻪ ﺑﺎزرﮔﺎﻧﻲ ﺧﺎرﺟﻲ و ﺣﻤﻞ و ﻧﻘﻞ ﺑﻴﻦ‌اﻟﻤﻠﻠﻲ از ﻣﺮاﻛﺰ ﻟﺠﺴـﺘﻴﻚ یکی از مهمترین زیرساخت‌های تخصصی برای صادرات و پایانه‌های صادراتی است که با کاهش هزینه‌های پنهان؛ فرآیند صادرات و ایجاد تمرکز بین خدمات مرتبط با صادرات نظیر حمل‌ونقل، گمرک، بیمه و استاندارد با هدف ایجاد مزیت رقابتی برای تولیدات داخلی ایجاد می‌شوند.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی  افزود: شهرستان اردکان با دارا بودن اولین هاب حمل و نقل کشور، مرکزیت هوای خشک جهت نگهداری و انتقال حجم اضافی کانتینرهای رسوب شده بنادر بهترین موقعیت برای این مجموعه ایجاد کرده است.

دشتی اردکانی تصریح کرد: در پایانه صادراتی مجموعه‌هایی از قبیل انبارهای سرپوشیده و سرباز- سردخانه جابجایی کانینر نمایشگاه‌ها و... مستقر خواهند شد.

وی با اشاره به ایجاد قریب‌الوقوع  پایانه صادراتی عام استان یزد در شهرستان اردکان، اذعان کرد: این پایانه که با مصوبه کارگروه توسعه صادرات استان و مساعدت سازمان توسعه تجارت ایران توسط شرکت توسعه و عمران اردکان ایجاد خواهد شد، در یکی از مناسب‌ترین اراضی شهرستان که دارای پتانسیل‌هایی همچون دسترسی به راه آهن مسیر ترانزیتی تهران بندرعباس و... است، ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی از ایجاد اولین پایانه صادراتی عام استان یزد در این شهرستان خبر داد و گفت: توسعه اقتصادی استان یزد در گرو ایجاد چرخه منسجم تأمین نمایشگاه دائمی محصولات مختلف است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: انتقال بخش بزرگی از کالاهای رسوب شده در بنادر به این مجموعه با توجه به ترانزیت کالا از بنادر جنوبی به کشورهای آسیای میانه و همچنین قرارداد اخیر با کشور چین نیز در این طرح مورد استفاده قرار خواهد گرفت./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی