کد خبر : 10953

هفته جاری صورت می‌گیرد؛

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور روز سه شنبه از ساعت ۱۶ الی ۱۷ با حضور در کمیسیون اقتصادی به سوالات تعدادی از نمایندگان پاسخ خواهد داد.

دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تاریخ (یکشنبه 2 خردادماه لغایت سه‌شنبه 4 خردادماه) به شرح ذیل اعلام شد؛

روز یکشنبه از ساعت 13:30 الی 15:30 گزارش تصمیمات و اقدامات "بانک مرکزی" و "وزارت امور اقتصادی و " درخصوص رمزارزها با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل بانک مرکزی ارائه می‌شود.

همچنین علاوه بر رأی گیری درخصوص "لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز(اعاده شده از شورای نگهبان)"، بررسی "لایحه موافقتنامه پیشگیری از حوادث در دریای خزر"، بررسی "لایحه پروتکل اصلاحی اساسنامه مؤسسه منطقه‌ای استانداردسازی، ارزیابی انطباق، تأیید صلاحیت و اندازه‌شناسی سازمان همکاری اقتصادی" و  بررسی "لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری نیکاراگوئه" در دستور کار روز یکشنبه این کمیسیون جای گرفته است.

بنابراین گزارش، نمایندگان کمیسیون اقتصادی صبح روز دوشنبه از ساعت 8 الی10تقاضای اعمال ماده (۲۳۴) آئین نامه داخلی درخصوص بررسی تخلفات ناشی از تصمیمات نادرست در حوزه‌های مختلف اقتصادی ازجمله سیمان، فولاد، خودرو و پتروشیمی بررسی خواهند کرد و جلسه کارگروه بررسی طرح ارتقای حکمرانی در حوزه ریال (الحاق به طرح مالیات بر عایدی سرمایه) نیز در این روز از ساعت 10 الی 12 برگزار می‌شود.

عصر روز سه شنبه نیز ضمن ادامه بررسی "کلیات طرح ارتقای حکمرانی در حوزه ریال (الحاق به طرح مالیات بر عایدی سرمایه)"، تقاضای تعدادی از نمایندگان درخصوص تحقیق و تفحص از عملکرد بانک‌های دولتی و بانک‌های واگذار شده در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی بررسی خواهد شد.

بنابراین گزارش وزیر کشور نیز روز سه شنبه از ساعت 16 الی 17 با حضور در این کمیسیون به سوالات تعدادی از نمایندگان پاسخ خواهد داد. اسامی نمایندگان سوال کننده عبارتند از: محمد سرگزی نماینده زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون، شیوا قاسمی نماینده مریوان و سروآباد، سیدمحمد مولوی نماینده آبادان و کمال حسین پور نماینده پیرانشهر و سردشت(دو فقره)./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی