کد خبر : 10886

عسگری مطرح کرد:

نماینده مردم کرج ، اشتهارد و فردیس در مجلس با اشاره به تصویب کلیات طرح مسئولیت، اهداف، ساختار و وظایف بانک مرکزی جمهوری اسلامی، گفت: با اجرای این طرح عملکرد بانک‌های خصوصی که در اصل موتور تولید نقدینگی در کشور است، مدیریت خواهد شد.

 

 

مهدی عسگری ، با اشاره به تصویب کلیات طرح دو شوری مسئولیت، اهداف، ساختار و وظایف بانک مرکزی جمهوری اسلامی، گفت: با تصویب این طرح دولت نمی‌تواند سیاست‌های مقطعی و ۴ ساله برای بانک مرکزی اتخاذ کند.

نماینده مردم کرج ، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا زمانی که بانک مرکزی صرفا در سیطره دولت قرار داشته باشد، عملکرد مناسبی نخواهد داشت، افزود: از ابتدای دولت یازدهم و دوازدهم ناترازی مالی و افزایش ۷ برابری نقدینگی را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه شرایط پولی، افزایش انفجاری نقدینگی و نرخ تورم فزاینده، ریشه در ناکارآمدی بانک مرکزی دارد، اضافه کرد: با تصویب و اجرای این طرح عملکرد بانک‌های خصوصی که در اصل موتور تولید نقدینگی در کشور است، مدیریت خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: اولویت نخست در تصویب این طرح، اصلاح نظام بانکی و بانک مرکزی و اولویت دیگر تقویت شفافیت در نظام اقتصادی است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی