کد خبر : 10853

خدابخشی در تشریح نشست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تصویب طرح تحقیق و تفحص از پرداخت و دریافت حقوق های نامتعارف و نجومی و همچنین درخصوص اجرای قانون تامین کالاهای اساسی و تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی و قوانین حقوق و دستمزد در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

 
محمد خدابخشی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس  ، در تشریح نشست عصر امروز (سه شنبه 28 اردیبهشت) کمیسیون متبوع خود گفت: با حضور انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری استخدامی کشور درخواست تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از دریافت و پرداخت حقوق های نامتعارف و نجومی بررسی شد.

وی ادامه داد: در این جلسه رسیدگی به درخواست جمعی از نمایندگان برای اعمال ماده 234 با موضوع استنکاف دولت از ساماندهی سامانه ثبت حقوق و مزایا بررسی و بعد از رأی گیری، این درخواست به تصویب کمیسیون نرسید.

خدابخشی افزود: بررسی درخواست تعدادی از نمایندگان جهت انجام تحقیق و تفحص از عملکرد دولت درخصوص اجرای قانون تامین کالاهای اساسی و تخصیص ارز 4200 تومانی و قوانین حقوق و دستمزد در این جلسه بررسی و در نهایت به تصویب کمیسیون برنامه و بودجه رسید.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: همچنین در بحث رسیدگی به درخواست جمعی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از پرداخت دریافت و پرداخت حقوق های نامتعارف و نجومی، انصاری اعلام کرد که پیش از این با کمک دیوان محاسبات حدود 23 میلیارد تومان از محل حقوق های نجومی به خزانه دولت بازگردانده شده، اما در نهایت بعد از بحث و بررسی ها، انجام این تحقیق و تفحص نیز به تصویب اعضای این کمیسیون رسید.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی