کد خبر : 10805

زارع در تشریح نشست کمیسیون جهش و رونق تولید مجلس:

سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید مجلس با بیان اینکه تنها ۱۵ درصد قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور اجرا شده است گفت: مهمترین چالش پیش روی اجرای قانون مذکور، کندی و تاخیر در تصویب آیین نامه ها و عدم همکاری برخی از دستگاه‌های مشمول قانون است.

 رحیم زارع سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی؛ در تشریح جلسه امروز (دوشنبه 27 اردیبهشت ماه) کمیسیون متبوعش، گفت: جلسه امروز کمیسیون جهش تولید، جلسه‌ای نظارتی در راستای میزان اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی بود.

نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون 15 درصد قانون به صورت کامل اجرا شده و 50 درصد اجرای ناقص و 35 درصد آن اجرا نشده است گفت: طبق بررسی های انجام شده مهمترین چالش پیش روی اجرای قانون مذکور، کندی و تاخیر در تصویب آیین نامه ها و عدم همکاری برخی از دستگاه‌های مشمول قانون بوده است.

وی ادامه داد: وجود برخی از ابهامات و تفاسیر در برخی مواد قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی از دیگر مشکلات احصا شده در اجرای این قانون است.

سخنگوی کمیسیون جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به ضروت حمایت از تولید ملی، جهش تولید و تحقق شعار سال ، نامه نگاری هایی با وزارت خانه ها و سازمان های مربوطه برای تصویب آیین نامه‌های این قانون صورت گرفته است./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی