کد خبر : 10794

ساداتی‌نژاد نشست امروز کمیسیون کشاورزی را تشریح کرد

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: در نشست امروز بر پرداخت به موقع بهای گندم خریداری شده از کشاورزان تاکید شد تا کشاورزان انگیزه تحویل داشته باشند.

سیدجواد ساداتی نژاد ، در تشریح نشست امروز(27 اردیبهشت ماه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس به حضور وزاری صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نشست امروز شرایط خرید گندم موردبررسی قرار گرفت، افزود: از آنجا که خشکسالی‌های اخیر اثراتی بر کشت دیم گندم داشته، در نشست امروز احتمال کمبود گندم و راهکارهای تامین آن بررسی شد.

وی با بیان اینکه شرکت بازرگانی دولتی روند خرید گندم را تشریح کرد، اضافه کرد: براساس گزارشات رسیده، با توجه به اینکه بخشی از گندم دیم به دلیل خشکسالی به بار ننشسته، نسبت به سال گذشته حدود 6 درصد کسری داریم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه در نشست امروز بر پرداخت به موقع بهای گندم خریداری شده از کشاورزان تاکید شد تا کشاورزان انگیزه تحویل داشته باشند، ادامه داد: به نظر می‌رسد با تداوم روند کنونی شورای قیمت گذاری درباره بهای گندم، انگیزه کشت و تحویل گندم افزایش می‌یابد.

وی همچنین درباره جلسه روز گذشته کمیسیون کشاورزی، توضیح داد: موضوع کمبود جوجه یک روزه با حضور مسئولان مربوطه بررسی و مقرر شد در راستای تامین کمبود جوجه یک روزه ماهانه 20 میلیون قطعه وارد کشور شود و بانک مرکزی نیز در زمینه تامین ارز، اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس تصریح کرد: اتصال کشتارگاه‌ها به سامانه بازارگاه به دلیل اهمیت و راستی آزمایی میزان جوجه ریزی از 15 خرداد ماه محقق می‌شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی