کد خبر : 10687

بنابه اعلام کارشناسان متخصص، استراتژی دولت آقای ترامپ برای تسلیم ایران ، نابودی اقتصاد کشور بود. محور این استراتژی، فلج کردن سیستم پولی، بانکی از طریق زمین زدن بانک مرکزی و شبکه بانکی طراحی شده بود. تقریبا در این راه هرکاری که ممکن بود دریغ نکردند، انجام دادند.

شبکه بانکی کشور ضربه کاری خورد ولی به سبب داشتن تجربه از تحریم های دوران گذشته و داشتن کارشناسان، مدیران و نیروهای مجرب، زود به  خود آمدند، روی پای خود ایستادند و توانستند با باز کردن منفذهایی و ارتباط با جهان بین الملل هرچند اندک، تا حدودی مشکلات کشور از واردات و صادرات را حل کنند.

یکی از اهداف اصلی چند سال اخیر شبکه بانکی کشور به تاسی از نام گذاری های مقام معظم رهبری، حمایت تمام قد از تولیدکنندگان داخلی بوده و در این راه هرچه در توان داشتند در تامین نقدینگی واحدهای تولیدی دریغ نکردند، هرچند که خود با مشکلات عدیده ای رنج می بردند و می برند. یکی از دلایل اصلی ناکامی استراتژی دولت آقای ترامپ که بر قحطی در کشور زوم کرده بودند، همین پایمردی شبکه بانکی در جهت تامین نقدینگی واحدهای تولید بود. هم اکنون در کشور با همت کارآفرینان، کارگران و حمایت تمام قد بانک ها، هر کالایی تولید و در کشور یافت می شود(مقوله گرانی و تورم داستانش جداست).

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی