کد خبر : 10439

زندیان خبر داد:

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی از موافقت وزارت صمت با احداث کارخانه فولادسازی در بیجار با ظرفیت سالانه۸۰۰ هزارتُن خبر داد.

علیرضا زندیان  از موافقت وزارت صنعت، معدن و تجارت با احداث کارخانه فولادسازی در شهرستان بیجار با ظرفیت۸۰۰ هزارتن در سال خبر داد و گفت: باتوجه به اینکه مواد اولیه کارخانه فولاد، خاک آهن بوده و شهرستان بیجار یکی از مناطقی است که منابع مناسبی در این زمینه دارد و همچنین  پروژه‌های آهن اسفنجی، گندله، کنستانتره و.. احداث کارخانه فولادسازی و تکمیل زنجیره فولاد در این شهرستان یکی از ضرورت ها  بود.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی افزود: پس از پیگیری های بسیار در نهایت وزارت صنعت، معدن و تجارت با کارخانه فولادسازی در شهرستان بیجار با ظرفیت۸۰۰ هزارتن و سرمایه گذاری ایمیدرو و شرکت‌های معدنی بخش خصوصی در منطقه قرار گرفت، موافقت کرد که  این مهم اشتغال بسیاری در منطقه ایجاد می کند.

وی همچنین از اختصاص اعتبار به پروژه راه آهن زنجان- بیجار در بودجه ۱۴۰۰ خبر داد که با اجرای این پروژه تحول عظیمی در منطقه بوجود خواهد آمد چراکه این راه آهن منطقه را به شبکه سراسری تهران تبریز و اروپا  مرتبط خواهد کرد.

 زندیان با بیان اینکه با تلاش‌های شبانه‌روزی بالاترین سهم از اعتبارات محرومیت‌زدایی بر اساس شاخص جمعیت در بودجه ۱۴۰۰ به بیجار اختصاص یافت، ادامه داد: این اعتبارات که در مسائل محرومیت‌زدایی مربوط به آب‌رسانی به روستاها، حل بحران تنش‌های آبی و بهسازی راه‌های روستایی، عمران روستایی و عمران شهری هزینه خواهد شد براساس شاخص جمعیت تخصیص یافته و در بین شهرهای استان بالاترین سهم را شهرستان بیجار دارد.

وی درباره طرح مطالعه و اجرای سد شیخ بشارت با دفاع و توجیحات فنی مهندسی آن، گفت: با متقاعد کردن وزارت نیرو و کمیسیون تلفیق که در صحن علنی مجلس در لایحه  بودجه ۱۴۰۰ اضافه و مورد تصویب نمایندگان مجلس قرار گرفته بود، توسط ریاست محترم جمهور جهت اجرا به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد که اختصاص ردیف بودجه و قرار گرفتن این طرح در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ موفقیتی بزرگ برای شروع این پروژه و دستاوردی عظیم برای منطقه خواهد بود.

همچنین نماینده مردم بیجار و عضو مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور در فدراسیون تکواندو و دیدار با سیدمحمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو به همراه  امام‌جمعه،  مدیر اداره ورزش و جوانان و همچنین رئیس، دبیر و عوامل اجرایی هئیت تکواندو شهرستان یادآور شد: در این جلسه صحبتهایی در راستای پیشرفت و هموار شدن مسیر تکواندو بیجار در راه رسیدن به قله های افتخار مطرح شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی