کد خبر : 10210

اوسطی:

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: بر اساس مدل‌ها و پیش بینی‌های ارائه شده توسط کارشناسان در شورای عالی آب کشور به صورت میانگین تاکنون ۳۷ درصد میزان بارندگی کاهش پیدا کرده است.

 
پرویز اوسطی  نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی  ، در خصوص کاهش میزان بارندگی و خسارت به کشت‌های دیم، گفت: در سال جاری شرایط خشکسالی بر کشور حاکم است و بر اساس مدل‌ها و پیش بینی‌های ارائه شده توسط کارشناسان در شورای عالی آب کشور به صورت میانگین تاکنون 37 درصد میزان بارندگی کاهش پیدا کرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال جاری با کاهش جدی میزان بارندگی در سطح کل کشور مواجه هستیم، افزود: در استان‌های جنوبی و جنوب شرق کشور به مراتب میزان بیشتری از کاهش بارندگی را شاهد هستیم .

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر کاهش میزان بارندگی خسارت خود را به مزارع گندم دیم وارد کرده است، عنوان کرد: زمانیکه رطوبت محیط کاهش پیدا می‌کند و کشت‌ها ضعیف می‌شوند سرمازدگی خسارت بیشتری وارد می‌کند.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط خشکسالی متفاوت از شرایط عادی است، گفت: سازمان مدیریت بحران کشور کارگروه‌های خاصی دارد که باید با تشکیل جلسه شرایط کشاورزان دیم را با توجه به بروز خشکسالی رصد کنند تا کشاورزان و تولیدکنندگان حمایت‌های لازم در مقابله با خشکسالی را دریافت کنند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی