کد خبر : 10096

موسوی خبر داد:

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس با اعلام اختصاص ۸ میلیارد تومان به بیمارستان لامرد و ۱۰ میلیارد تومان به بیمارستان نیمه‌تمام گله‌دار، از احیاء امیدها جهت تکمیل این پروژه بعد از گذشت ۱۴ سال خبر داد.

سیدموسی موسوی گفت: پس از برگزاری چندین نشست با نمکی وزیر بهداشت، جان‌بابایی معاون درمان و  تقوی‌نژاد معاون پشتیبانی وزیر و همچنین همراهی قابل تقدیر رئیس و مجموعه مدیران دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۱۰ میلیارد تومان به بیمارستان گله‌دار اختصاص یافت که امیدواریم با استفاده از آن و کمک خیرین، شاهد تکمیل این پروژه پس از گذشت ۱۴ سال باشیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با اشاره به عمق محرومیت این منطقه افزود: با توجه به جمعیت قریب به ۴۵ هزار نفری بخش‌های گله‌دار و اسیر، راه‌اندازی بیمارستان پس از گذشت ۱۴ سال یکی از مهمترین مطالبات مردم محروم این منطقه است.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجالس نهم و یازدهم خاطرنشان کرد: پیش از این طی تفاهم‌نامه‌ای در سال ۸۶، خیرین متعهد شده بودند درصورت صدور مجوز ساخت بیمارستان توسط وزارت بهداشت، این ساختمان را احداث کرده و حتی خرید تجهیزات و تأمین نیروی انسانی را نیز برعهده گرفته بودند، اما بدلیل مشکلات مالی و شرایط اقتصادی، پروژه به‌ کندی پیش رفته و نیمه‌تمام باقی ماند و وزارت بهداشت هم بدلیل تعهد قبلی خیرین حاضر به مساعدت در تکمیل این پروژه نبود.

وی افزود: پس از برگزاری چندین جلسه و پیگیری مستمر، درنهایت دولت پذیرفت این اعتبار را برای نخستین‌بار پس از ۱۴ سال اختصاص دهد و خوشبختانه این مسیر گشایش یافت. اکنون انتظار می‌رود علاوه بر تکمیل، در مرحله تجهیز و تأمین نیروی انسانی نیز شاهد مساعدت وزارت بهداشت باشیم.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بدنبال پیگیری‌های مستمر در وزارت اقتصاد، ۸ میلیارد تومان که از ماه‌ها پیش به‌علت فقدان اعتبار در خزانه‌داری کل کشور تخصیص نیافته بود، بالاخره به دانشگاه علوم پزشکی شیراز ابلاغ شد.

موسوی خاطرنشان کرد: با این اعتبار که علیرغم کمبود شدید نقدینگی و شرایط سخت اقتصادی کشور تخصیص یافته است، علاوه بر پرداخت بدهی‌های انباشته‌شده قبلی، امید می‌رود کاستی‌ها و نواقصات بیمارستان نیز مرتفع شود.

این نماینده مجلس که خود جراح و پزشک متخصص است، به سایر پیگیری‌ها جهت ارتقاء سطح بهداشت و درمان شهرستان‌های لامرد و مهر هم اشاره‌ای کرد و افزود: تصویب ساخت درمانگاه تأمین اجتماعی در شهر مهر، تأمین تجهیزات موردنیاز بیمارستان‌های حوزه انتخابیه و همچنین افزوده شدن تعداد قابل‌توجهی پزشک با تخصص‌های مختلف به کادر درمان دو شهرستان، ازجمله اقداماتی است که در زمان کوتاه ۱۰ ماهه پس از آغاز بکار مجلس صورت گرفته است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
  • نایب رئیس اتحادیه طلا و…

    نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید با توجه به تقاضای ایجاد شده در بازار، قیمت سکه امروز به ۹ میلیون و ۸۵۰…

اجتماعی