کد خبر : 10074

رحیمی با اشاره به تصویب طرح جهش تولید و تامین مسکن؛

عضو هیائت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: کمیسیون انرژی پس از ابلاغ قانون "جهش تولید و تامین مسکن" به دولت و تدوین آیین‌نامه‌های آن از جنبه نظارتی به موضوع دریافت صرفا حق انشعابات آب و برق و گاز این مساکن از مردم ورود می‌کند تا قانون به صورت صحیح اجرا شود.


رحیمی با اشاره به تصویب طرح جهش تولید و تامین مسکن؛عبدالعلی رحیمی مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به تصویب مفادی از "طرح جهش تولید و تامین مسکن"  در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: مجلس تصویب کرد؛ به‌منظور تامین آب، برق و گاز مورد نیاز خانه‌هایی که در طرح جهش تولید و تامین مسکن ساخته می‌شوند، دولت خارج از چارچوب‌های تعریف شده مانند دریافت هزینه انتقال از مردم، صرفا هزینه حق انشعاب را از متقاضیان دریافت کنند.

نماینده مردم سروستان و کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این مصوبه دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند از منابع داخلی خودشان نسبت به ایجاد زیرساخت‌های تامین آب، برق و گاز اقدام کنند برهمین اساس دستگاه‌ها تنها حق دریافت حق انشعاب را از انبوه‌سازان و مردم دارند و حق دریافت هیچ مبلغی بابت تامین و انتقال را نخواهند داشت، این مهم در راستای کاهش هزینه‌های تمام شده مسکن پیش‌بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه تاسیسات زیربنایی این واحدهای مسکونی مانند آب، برق، گاز و... با قیمت ارزان توسط وزارتخانه‌های مربوطه تامین شود، افزود: اجرای این طرح می‌تواند جلوی سفته‌بازی را در بازار مسکن بگیرد.

رحیمی مظفری یکی از اهداف طرح جهش تولید و تامین مسکن را تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور و بروزرسانی طرح جامع مسکن دانست.

این نماینده مجلس توضیح داد: همچنین هدف اصلی طرح تولید و تامین مسکن؛ حمایت از ۳ دهک‌ پایین جامعه و اقشاری مانند کارگران و کارمندان، جوانان فاقد شغل و مسکن و افراد دارای شرایط مندرج در قانون ساماندهی و حمایت از عرضه و تولید مسکن است که با ارائه زمین رایگان و ارائه تسهیلات مناسب این مهم محقق می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کمیسیون انرژی نیز پس از ابلاغ قانون به دولت و تدوین آیین‌نامه‌های آن از جنبه نظارتی به موضوع انشعابات آب و برق و گاز این مساکن ورود می‌کند تا قانون به صورت صحیح اجرا شود./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی