کد خبر : 2935

بنیادی:

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه به دلیل همزمانی آنفولانزا و کرونا، پاییز سختی را در پیش خواهیم داشت، گفت: امسال به حدود ۱۰ میلیون دوز واکسن آنفولانزا برای گروه های پرخطر نیاز داریم​.

بهروز بنیادی ، با اشاره به روش های جلوگیری از تبعات همزمانی بیماری آنفولانزا و کرونا در فصل پاییز گفت: به دلیل همزمانی آنفولانزا و کرونا، پاییز سختی را در پیش خواهیم داشت. از این روباید فرصت را غنیمت شمرده و برای روزهای سخت آماده شویم.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن در مجلس دهم با بیان اینکه یکسان بودن روش‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا و آنفولانزا، ایجاد تدابیر بهداشتی را راحت تر می کند، افزود: علی رغم اینکه کودکان کمتر مبتلا به کرونا می‌شوند، آنفولانزا بیشترین درگیری را در میان کودکان و جوانان دارد. بنابراین مشترک بودن بیمارستان هایی که این بیماران را پذیرش می کنند، ریسک انتقال بیماری و آلودگی را افزایش می دهد. از این‌جهت حتما باید بیمارستان های مجزایی برای این بیماری ها در نظر گرفته شود.

بنیادی با اشاره به ضرورت تشخیص سریع بیماری هنگام شیوع هم زمان کرونا و آنفولانزا ، عنوان کرد: باید تلاش کنیم نوع بیماری افراد را در کوتاه ترین زمان پس از مراجعه به بیمارستان تشخیص دهیم، چرا که هر کدام مسیر و روش مجزایی برای معالجه دارند.

ضرورت تجهیز و توسعه  آزمایشگاه‌ها تخصصی تشخیص بیماری کرونا قبل از پاییز

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد:با توجه به این‌که تشخیص زودرس بیماری کرونا در درمان و کنترل آن نقش مهمی دارد، تجهیز و توسعه آزمایشگاه‌ها تخصصی تشخیص بیماری کرونا ضروری است، تاخیر در تشخیص بیماری در فصل همزمانی کرونا و آنفولانزا ، عواقب سختی را برای بیمارستان ها و بیماران به همراه خواهد داشت.

مدیریت توزیع واکسن‌ آنفولانزا باید در اختیار سازمان غذا و دارو قرار بگیرد

بنیادی ضمن تاکید بر ضرورت تامین واکسن آنفولانزا برای فصل پاییز، اظهار کرد: در سال های گذشته نزدیک به ۲ میلیون دوز واکسن آنفولانزا وارد و در اختیار داروخانه ها قرار داده شد. اما امسال مدیریت توزیع واکسن‌ها باید در اختیار سازمان غذا و دارو قرار بگیرد و از طریق معاونت بهداشت وزارت بهداشت در اختیار گروه های هدف قرار بگیرد.

وی ادامه داد: پرسنل بهداشت و درمان، کودکان به ویژه کودکان زیر ۳ سال، سالمندان بالای ۵۵ سال، مادران باردار، بیماران قلبی و دیابتی جزو گروه های پرخطر بوده و واکسن آنفولانزا باید در اختیارشان قرار بگیرد.

امسال به حدود 10 میلیون دوز واکسن آنفولانزا نیاز داریم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه امسال به حدود 10 میلیون دوز واکسن آنفولانزا نیاز داریم، گفت: تدابیر لازم برای تهیه واکسن ها از هم اکنون اندیشیده شده و مسئولان مربوطه در حال تامین و خرید هستند. امیدواریم با اجرای این تدابیر پاییز را با کمترین آسیب سپری کنیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی